Yemen askerlerine pusu!

Hudeyde vilayetinin Dureyhimi kasabasında Husiler tarafından pusuya düşürülen 100 kadar Yemen askerinin öldüğü, yaralandığı ya da esir alındığı bildirildi.

Yemen askerlerine pusu!

Hükümete bağlı Amalika Güçleri İkinci Sancağı Sözcüsü Abdullah  eş-Şabi yaptığı açıklamada, geçen birkaç saat içinde Husilerin  Hudeyde vilayetinde 100 kadar askeri öldürdüğünü ya da esir aldığını söyledi.

Amalika Güçlerine bağlı üç birliğin Hudeyde'nin güneyindeki Dureyhimi  kasabası yönünde İran destekli Husiler tarafından kuşatıldığını belirten Şabi,  100 kadar askerin Husiler tarafından öldürüldüğünü, yaralandığını ya da esir  olarak ele geçirildiğini kaydetti.

Şabi, birliklerin ilerleyişinin askeri olarak iyi planlanmadığı  eleştirisinde bulundu. Askerlerin sayı ve durumuna ilişkin ayrıntılı bilgi vermekte  zorlandığını ifade eden Şabi, "Husiler bölgeyi tamamen ele geçirdiler." dedi.

Söz konusu kaybın Hudeyde vilayet ve limanının Husilerin kontrolünden  alınması için Aralık 2017'de başlatılan askeri operasyondan bu yana Yemen  kuvvetlerinin yaşadığı en büyük kayıp olduğu ifade ediliyor. Öte yandan olaya ilişkin Husilerden yapılan açıklamada, aralarında  rütbelilerin de olduğu 150'den fazla askerin ölü veya yaralı ele geçirildiği ya  da teslim alındığı kaydedildi.

Ayrıca açıklamada, Yemen güçlerine ait 10 askeri aracın tahrip  edildiği öne sürüldü.

Yemen kuvvetleri, geçen salı günü Dureyhimi kasabasını elinde tutan  Husilere karşı askeri operasyon başlatmıştı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!