Yazıcı'dan kabine değişikliği yorumu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı kabine değişikliği ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Değişikliğin rutin bir işlem olduğunu söyleyen Bakan Yazıcı "Bu sayın Başbakanın işi, bize düşen uyumlu ve tempolu çalışmaktır" dedi.

 Yazıcı'dan kabine değişikliği yorumu

Kasımpaşa'da bir arkadışını ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı çıkışta gazetecilerin kabine değişkliğiyle ilgili soruları üzerine "Hayırlı olsun siz söylediniz ben de tekrarlayayım. Bunlar rutin işler. Bunun ötesinde bir değerlendirme yapmanın doğru olmadığı kanısındayım" diye konuştu.Kabine değiştirme yetkisinin Başbakan'da olduğunu kaydeden Yazıcı, "Gerek gördüğü zamanlarda değişikliği yapar. Bu tür yerler sürekli hizmet üretilen yerler değildir. Herkes bilir burada geçici olarak bulunduğunu. Dolaysıyla sayın Başbakanın hesabı bu. İnşallah ülkemiz için, milletimiz için hayırlı hizmetlere vesile olur. Bunun ötesinde söyleyeceğim başka bir şey yok" dedi.

Bakan Yazıcı, görev süreleri ile ilgili bir soruya da "Bakanlığın uzunluğu kısası tabi ki zaman itibariyle ölçtüğünüz zaman öyle. Ama mevzuatımızda, uygulamalarımızda bakanlık süresi şu kadar veya bu kadar olacak değil. Hükümetler dönemi bellidir. İki dönem yapan var üçüncü döneme giren var. Sayın Başbakanımızın takdiri. Onun sebepleri Başbakanımızca bilinen bir husustur. Bize düşen görev uyumlu, daha tempolu çalışmaktır" diye yanıt verdi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!