Yaz spor okullarında heyecan başladı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 100'den fazla spor tesisi ve okul spor salonunda, 25 branşta ve toplamda 4 dönem halinde düzenlenecek yaz spor okulları, Atatürk Spor Salonu'nda coşkulu bir açılış töreniyle start aldı.

Yaz spor okullarında heyecan başladı

Valilik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından son 7 yıldır kapsamlı bir şekilde düzenlenen "Yaz Spor Okulları" için Atatürk Spor Salonu'nda coşkulu bir açılış töreni gerçekleştirildi. İl Müdürlüğüne bağlı Şube, İlçe ve Gençlik Merkezi Müdürleri, antrenörler, sporcular ve velilerin katıldığı törende konuşan Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlar, Bursa'daki bütün çocukların tatilde gönüllerince spor yapabilmeleri için ve sporun güzellikleriyle buluşmaları için yaz spor okullarının en kapsamlı şekilde planlandığını, çocuklarımızın,ahlaklı,sağlıklı ve nitelikli yetisebilmesi için her türlü imkanın sağlanacağını ifade etti.

Seremoni geçişinin ardından halk oyunları, güreş, cimnastik ve karete branşındaki sporcuların gösterileriyle coşkulu bir şekilde devam etti. Çocukların toplam 25 branşta faaliyet içerisine alındığını belirten Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlar, 4 dönem boyunca sürecek kurslar kapsamında yaklaşık 100 bin çocuğun il spor merkezlerinden faydalanmalarını hedeflediklerini söyledi. Yaz spor okulları kapsamında 15 okul spor salonu ve merkezdeki 80 tesisin hizmet verdiğini kaydeden Dağlar, "Tüm ilçelerimizde hem kendi tesislerimiz hem belediyelerin tesisleri hemde diğer kamu kurum ve kuruluşların tesislerinin yanı sıra özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının da olanaklarını kullanarak 100'ün üzerinde tesiste on binlerce çocuğumuzu sporla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Spor demek çocuklarımızın sağlıklı gelişmesi, cesaret duygularının, karakter gelişiminin, arkadaşlık ilişkilerinin gelişmesi demektir. Sporun içerisinde olan çocuk kendini ifade etmede, ülkesine bağlılıkta, saygısında ve sevgisinde muhakkak bir farklılık yaratacaktır. Çünkü sporda bu erdemler vardır. Onun için çocuklarımızın okul dışındaki zamanlarında, özellikle yaz aylarında sokakta zaman geçirmesini arzu etmiyoruz. Tesislerimizi 7/24 açarak tüm arkadaşlarımızla, bütün antrenörlerimizle büyük bir gayret içerisinde çocuklarımızı sporun güzellikleriyle buluşturma çabasındayız. Onun için bu büyük organizasyona çocuklarını getiren siz değerli velilerimize ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!