Yaz Spor Okulları heyecanı sona erdi

Son 7 yılda hizmete sokulan tesis, branş ve katılım sağlayan çocuk sayısı bakımından en kapsamlı Yaz Spor Okulları'nın düzenlendiği Bursa'da, 09 - 27 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen II. dönem kursları tamamlandı. Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesisler ve kentin çeşitli bölgelerindeki okullarda 25 branşta açılan kurslarda yaklaşık 14 bin öğrenci sporla ücretsiz bir şekilde buluşturuldu.

Yaz Spor Okulları heyecanı sona erdi

Son yıllarda en kapsamlı Yaz Spor Okullarının düzenlendiği Bursa'da heyecan devam ediyor. Geçen yıl 25 branşta yaklaşık 36 bin çocuğa ulaşılan Yaz Spor Okulları bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Okulların kapanmasının ardından başlayan yaz tatiliyle birlikte İl Müdürlüğü öncülüğünde açılan ücretsiz spor okulları, Bursa'nın dört bir yanındaki on binlerce öğrenciyi yine sporun güzellikleriyle buluşturulmaya ve spor yoluyla güçlendirmeye devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 4 dönem halinde planlanmış olan 2018 yaz spor okullarının ikinci dönemi de yaklaşık 14 bin öğrencinin katılımıyla rekor seviyeye ulaştı. 

ÖĞRENCİLERE KATILIM BELGESİ 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Süleyman Şahin, Şube Müdürleri Zekeriya Altuntaş ve  Ali Kahraman'ın da eşlik ettiği II. dönem yaz spor okulları yüzme kursuna katılan öğrencilere, süre içerisinde ortaya koydukları performanslarından dolayı Katılım Belgesi vererek tebrik etti.  İl Müdürü Süleyman Şahin, velilere teşekkür ederek "Çocuklarımızı spora teşvik edelim amaç sporcu olması değil önemli olan spor yaparak sağlıklı yetişmeleri, sosyalleşmeleri ve hem fiziken hem ruhen güçlü olmalarıdır" dedi. II. dönemde başarılı olan öğrencileri tebrik ederek hem sporda hem derslerde başarılı olmaları gerektiğini, milli değerlerimize, örf ve adetlerimize sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayarak hepiniz birer balık adam ve deniz kızısınız diyerek tebrik etti. Şahin ayrıca, Büyük bir özveri ve sabırla eğitim veren yüzme antrenörlerine de teşekkür etti. Sertifikalarını alan ve büyük sevinç içinde olan öğrenciler ve veliler hatıra fotoğrafı çekilerek tören sona erdi. Dopdolu bir yaz okulunun ikinci dönemini geride bırakırken III. döneminde yeni öğrencileri ile yaz okuluna tüm hızıyla devam edecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!