Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

YAŞAR BURSALI'NIN NABZINI TUTMAYA DEVAM EDİYOR

Bursa'da seçim çalışmalarına devam eden DP'li Yaşar ve beraberindeki milletvekili adayları seçim gününe kadar girmedikleri köy ve ilçe kalmayacağını belirtiyor.

YAŞAR BURSALI'NIN NABZINI TUTMAYA DEVAM EDİYOR

Her kesimden vatandaşın sorunlarına tek tek kulak veren Yaşar, yakın zamanda hayvancılıkla uğraşan vatandaşları otlak arazilerde tek tek ziyaret etti ve onların sorunlarını dinledi.
Yaşar; ''Ülkemiz hayvan sayısı bakımından dünyanın önemli ülkelerinden biridir. Ne yazık ki son yıllarda uygulanan yanlış politikalar sonucu tarım ve hayvancılığa vurulan darbe, Üreticiyi üretemez hale, Tüketiciyi tüketemez hale getirmiştir. Varolan potansiyelimizi güçlendirmek adına çeşitli politikalar geliştirmek yerine, bugün ki iktidar, dış ülkelerden İthal sığır, İthal et ve çeşitli tarım ürünlerini ülke pazarına sokmayı tercih etmiştir, Avrupa uyum yasası süreci dolayısıyla uygulanan politikalar, piyasa şartlarına dayalı, uygun üretim imkanlarına sahip olmayan üreticimizi yok olma aşamasına getirmiştir. Vatandaşımızın daha fazla dayanacak gücü kalmamıştır, bu durum gitgide daha vahim bir hal alacaktır.Demokrat Parti olarak öncelikli hedefimiz Türkiye'de tarım ve hayvancılığı tekrar canlandırmaktır, böylece sektöre aktarılan kaynak, tüm halkımıza yansıyacaktır. Seçim beyannamemizde de belirttiğimiz gibi; Halkımızı kurban bayramlarında İthal hayvan sıkıntısına düşürmeyeceğiz, , süt besiciliğine ve süt inekçiliğine faizsiz kredi desteği sağlayacağız, süt fiyatı daima yem fiyatından yüksek olacak, kırsal alanda piyasa şartlarına uygun üretim imkanları sağlayacağız''dedi ve Demokrat Parti'nin geçmişte olduğu gibi bugün de kırsalın yanında olduğunu belirtti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!