Yasak yerde denize girene para cezası

ORDU'da boğulma riski nedeniyle denize girilmesi yasak yerlerde denize girenlere Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesi uyarınca 183 TL idari cezası uygulanacak.

Yasak yerde denize girene para cezası

 Ordu Belediye Başkan Yardımcısı Ergun Alaybeyoğlu yasağı aldırış etmeden tehlikeye rağmen denize girmeye devam edilmesine tepki göstererek güvenli noktalarda denize girilmesini istedi.

Ordu Valiliği kentte boğulma olaylarının önüne geçmek, halkın can güvenliğini sağlamak amacıyla geçen yılın Temmuz ayında genelge yayımlayarak çeşitli tedbirler alınmasını sağladı. İl sınırları dahilinde ırmak, çay ve derelerin denize karıştığı yoğun alüvyon ve çamur birikintisi oluşmuş yerler ile ters ve dip akıntıların meydana geldiği yerlerde ve aşırı dalgalı havalarda yüzmek amacıyla denize girilmesi yasaklandı. Yasaklara uymayan kişilere Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesine göre, 183 TL idari para cezası uygulanması kararı aldı. Denize girilmesi yasak yerlerin tam olarak tespit edilememesi nedeniyle şu ana kadar henüz cezai işlem uygulanmadığı ve bu hafta itibariyle bu çalışmaların tamamlanarak denetimlerin sıklaştırıldığı belirtildi.

BAŞKAN YARDIMCISI ALAYBEYOĞLU:CEZA CAYDIRICI

Ordu Belediye Başkan Yardımcısı Ergun Alaybeyoğlu, Valiliğin aldığı karar doğrultusunda yasak yerlerde denize girenlere Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 183 TL idari para cezası uygulanacağını hatırlatarak, cezaların sadece caydırıcı olabileceğine dikkat çekti. Tehlikeli noktaların tespit edilerek uyarı levhası astıklarını belirten Alaybeyoğlu, şöyle konuştu:


"Denizin içinde 'T' dalgakıranların diplerinde aşınma nedeniyle çukurlar var. Sadece orası değil Karadeniz'e özgü rip akıntısı denilen ters akıntı var. En iyi derecede yüzme bilenler bile boğulabiliyorlar. Vatandaşlarımızdan özellikle ricamız bizim etrafını dubalarla çevirdiğimiz yerlerin dışında denize girmemelerini rica ediyoruz. Belirlediğimiz yerde zaten can kurtaranlarımızda var. Geçen yıllarda ve bu yıl üzücü olaylar oldu. Bunların yaşanmasını tekrar istemiyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!