Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yarbay Dönmez'in evlat acısı

Özel izin verilen Ergenekon Davası'nın tutuklu sanıklarından Yarbay Mustafa Dönmez, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2'nci sınıf öğrencisi olan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yolun karşısına geçmek isterken hızla gelen aracın altında kalarak yaşamını yitiren oğlu Alp Kaan Dönmez'in Bandırma'da ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına yetişemedi. İstanbul'dan feribotla gelen Mustafa Dönmez'in isteği üzerine, oğlunun Bandırma İlçe Mezarlığı'na getirilen cenazesi toprağa verilmeyip bekletildi.

Yarbay Dönmez'in evlat acısı

Alp Kaan Dönmez'in cenazesi, bugün öğle saatlerinde anneannesi Altay Sabah'ın yaşadığı Bandırma'ya getirildi. Talihsiz genç için ikindi namazının ardından Haydar Çavuş Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Alp Kaan Dönmez'in ablası Nazan Dönmez, anneannesi Altay Sabah, okul arkadaşları, sevenleri, öğretmenlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi katıldı. Babasından boşanan annesi Şebnem Karagöz'ün gelmediği cenaze törenine, 1985 Devresi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisleri Bölümü, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, Nevzat Ayazbeyoğlu İlköğretim Okulu da çelenk gönderdi.

Cenaze töreninde, kardeşinin tabutuna sarılıp hıçkırarak ağlayan Nazan Dönmez, fotoğrafının çekilmesi görüntüsünün alınmasını istemeyip, "Acımız bize yeter bizi rahat bırakın" dedi. Sinir krizi geçiren acılı abla, tören alınından bir süre uzaklaştırıldıktan sonra sakinleşince tekrar getirildi.

BABASININ İSTEĞİ ÜZERİNE CENAZESİ MEZARDA BEKLETİLDİ

Alp Kaan Dönmez'in cenazesi daha sonra Bandırma İlçe Mezarlığı'na getirildi. Yolda olan baba Yarbay Dönmez'in isteği üzerine cenaze toprağa verilmeyip bekletildi.

CENAZEYİ MEZARA KENDİ ELLERİYLE KOYDU SONRADA BAYILDI

Mustafa Dönmez, trafik kazasında ölüm haberini aldığı oğlunun cenazesine katılmak için Bandırma'ya gecikmeli olarak gitti. Dönmez yaklaşık 2.5 saat sonra oğlunun tabutunun bekletildiği Bandırma İlçe Mezarlığı'na ulaştı. Kendisini getiren jandarmalara oğlunun yüzünü gördüğüne dair belge imzalayıp veren acılı baba, daha sonra tabutu açıp oğlunu son kez baktıktan sonra mezara kendi elleriyle koydu. Bitkin görülen Yarbay Dönmez oğlunun mezarı başında düşüp bayıldı. Burada bir süre sonra kendisine gelen ve sandalyede oturan Dönmez oğlunun kabrine toprak atıp dualar okudu. Kızı Nazan Sönmez'e sarılarak gözyaşı döken Mustafa Dönmez'e yakınları başsağlığı dilediler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!