Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yapı Kredi çimentocular için fiyat yükseltti

Yapı Kredi Yatırım, Adana Çimento, Akçansa, Çimsa ve Mardin Çimento hedef fiyatını artırdı.

Yapı Kredi çimentocular için fiyat yükseltti

Yapı Kredi Yatırım, ( www.ykyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda, Adana Çimento, Akçansa, Çimsa ve Mardin Çimento hedef fiyatlarını artırırken, tavsiyesini koruduklarını bildirdi.

*Adana Çimento ve Çimsa halen favori hisselerimiz. Değerlemede kullandığımız risksiz faiz oranı varsayımımızı %7.5'ten %6.5'e düşürmemiz ve baz FD/klinker çarpanımızı 300TL/ton'dan 325TL/tona yükseltmemiz sonucunda hedef fiyatlarımızı yukarı yönde revize ediyoruz. Favori hisselerimiz olan Adana Çimento ve Çimsa'yı son dönemdeki ralli ile Mart ayındaki sektör raporumuzdan bu yana ortalama olarak endeksin %18 üzerinde getiri sağlamış olmalarına rağmen, cazip değerlemelerini dikkate alarak beğenmeye devam ediyoruz.
  
*Adana Cimento: hala yolu var. Adana Çimento için hedef fiyatımızı 5.14TL'den 5.72TL'ye yükseltirken, %15'lik (%6 temettü verimi dahil) toplam getiri potansiyelini dikkate alarak Al önerimizi deam ettiriyoruz. Mart ayındaki seon sektör raporumuzdan bu yana İMKB100 endeksinin %16 üzerinde getirmiş olmasına rağmen şirket hisselerini beğenmeye devam ediyoruz. Adana Çimento 8.1x 2013T FD/VAFÖK çarpanı ile benzerlerine göre %7 iskontolu işlem görüyor. Ek olarak, şirketin 324TL/ton FD/klinker çarpanı 344TL/ton sektör ortalamasının %5 altında yer alıyor.
   
*Akçansa: Tut önerimizi devam ettiriyoruz. Akçansa hedef fiyatımızı 10.10TL'den 11.45TL'ye yükseltiyoruz. Yeni hedef fiyatımızın işaret ettiği sınırlı %3 yukarı yönlü potansiyeli(%6 temettü verimi dahil) dikkate alarak şirket hisseleri için Tut önerimizi devam ettiriyoruz. Akçansa'nın 10.1x 2013T FD/VAFÖK çarpanı benzerlerine göre %15 prime işaret ederken, şirket hisseleri FD/klinker çarpanı bazında da %10 primli işlem görüyor.
   
*Çimsa hala çekici görünüyor. Şirket için hedef fiyatımızı 12.75TL'den 14.35TL'ye yükseltiyoruz. Yeni hedef fiyatımız %9 temettü verimi dahil olmak üzere toplam %15 toplam getiri potansiyeline işaret ediyor. Son sektör raporumuzdan bu yana endekse oranla kaydettiği %19'luk getiriye rağmen şirket hisseleri 2013T FD/VAFÖK çarpanı bazında halen %7 iskontolu işlem görüyor. Diğer taraftan şirket FD/Klinker çarpanı bazında sektör ortalamasının %3 üzerinbde işlem görüyor.
   
*Mardin Cimento: primli olmaya devam ediyor. Mardin Çimento için hedef fiyatımızı 4.48TL'den 4.86TL'ye yükseltirken, %7 aşağı yönlü potansiyelini (%5.4 temettü verimi dahil) dikkate alarak, Endeks Altında Getiri önerimizi devam ettiriyoruz. Mardin Çimento 2013T FD/VAFÖK çarpanına göre %26 primli işlem görürken, düşük kapasite kullanım oranının etkisiyle FD/klinker çarpanı bazında %16 iskontolu işlem görüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!