Yapay meteor yağmuru hazırlıkları başladı

Ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde oldukça ilgi gören havai fişekler ve buna benzer diğer ürünler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha da inanılmaz hale geliyor. Şimdi de ortaya çıkan haberlere göre, Japonya merkezli bir şirket, 2020 yılının başlarında yapay meteor yağmuru ile gözleri kamaştırmayı planlıyor.

Yapay meteor yağmuru hazırlıkları başladı

Japonya merkezli şirket yapay meteor yağmurunu mikro uydular ile gerçekleştirecek. Bu mikro uydular, Dünya'nın atmosferine girmesiyle birlikte, içindeki parıldayan minik küreleri serbest bırakacak. Bu küreler ise havada adeta bir meteor yağmuru efekti yaratacak.

Her biri 20-30 adet meteor benzeri cisim barındıran 400 toptan oluşan uydu,  2019 yılının ortalarında Japonya'nın uzay ajansı tarafından fırlatılacak. Yapay meteor yağmuru gösterisi ise ilk defa Japonya'nın Hiroshima bölgesinde gerçekleşecek.

Bunun yanı sıra şirket, meteor stoklarının kolayca muhafaza edileceğini söylüyor. Stokların uzayda bulunması sebebiyle de dünyanın herhangi bir yerinde kolayca gösteri yapabileceği söyleniyor.

Yapay meteor yağmurunun maliyeti ne kadar olacak?

Yapay meteorların tüketiciye ne kadar ulaşacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Fakat meteor yağmurunda kullanılacak olan iki uydunun maliyetinin 20 milyon dolar olacağı söyleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!