Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yapabileceğimizin en iyisini yaptık

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, katıldığı bir fotoğraf sergisinde transfer dönemini ve Şampiyonlar Ligi'ni değerlendirdi. Aysal, bu sezon transfer yönünden yapabileceklerinin en iyisini yaptıklarını söyledi.

Yapabileceğimizin en iyisini yaptık

 

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, transferde bu sezon ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını söyledi.

Ünal Aysal, Galatasaray Futbol Takımı'nın geride kalan sezonda kazandığı 18. şampiyonluğu foto muhabirlerinin objektifinden yansıtan ''Çifte Kavrulmuş'' 18. Şampiyonluk Fotoğraf Sergisi'nin Galatasaray Üniversitesi Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki açılışına katıldı.
"Yapabileceğimizin en iyisini yaptık"

Burada basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Aysal, takımların transfer ihtiyaçlarının hiçbir zaman bitmediğini belirterek, şunları söyledi:

''Hiçbir takımda transfer bitmez. Çünkü eksikliklerimiz devamlı çıkıyor. Büyük umutlarla aldığımız oyuncularımızın şansları bazen yaver gitmeyebiliyor. Onların yerine başkasını koymak zorunda kalıyorsunuz. Bu biraz şans olayı. Bu sezon transfer yönünden yapabileceğimizin en iyisini yaptığımızı tahmin ediyorum. Yüzde kaç isabetli olduğunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Geçen sezon yaptığımız transferlerde başarılı olduk diyebilirim. Yüzde 80'ne yakın bir isabet sağladık. Bu seneki transferde de aynı yüzdeyi yakalarsak, yönetim olarak kendimizi başarılı sayabiliriz. Aksi taktirde başarısızız.''

Ünal Aysal, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden takımların önemli başarılar kazanarak, o seviye çıktıklarını anlatarak, ''Bütün grupları eşit değerde görüyorum. Oraya gelen takımların hepsi bir takım başarıların altına imza atarak gelen takımlar. Biraz da maçın oynanacağı günün ruh hali önemli. Genç oyuncular, ruhlarıyla oynuyorlar, o gün sahaya ruhlarını aksettirebilirlerse emeklerinin karşılığını alıyorlar. İnşallah Galatasaray emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacaktır. Ben ümitsiz değilim. Aksine son derece ümitliyim. Biz yalnızca bu gruptan çıkmak değil, onun ötesinde de bazı başarıları yakalarız gibime geliyor'' dedi.

''CRİS KENDİNİ İSPAT ETMİŞ BİR OYUNCU''
Aysal, Fransa'nın Olympique Lyon takımından transfer ettiği Brezilyalı futbolcu Cris'in Avrupa'da kendisi ispat etmiş bir oyuncu olduğunu söyledi.

Sezonun kendileri açısından zor geçeceğini ve Cris'in de takımlarına  faydalı olabileceğini anlatan Aysal, ''34-35 yaşındaki bir oyuncunun fiziki yapısı yerindeyse, geçmişine de biraz bakmalısınız. Galatasaray'a çok faydalı olabilir. Avrupa liglerinde çok deneyimli ve bu konuda kendini defalarca ispat etmiş bir oyuncu. Teknik heyetimiz bir sebebe dayanarak bu kararı vermiştir. Galatasaray'da hiçbir şey sebepsiz olmaz. Ben başarılar diliyorum'' dedi.

Aysal, bugün renklerine kattıkları Furkan Özçal ile ilgili olarak ''Biz aslında dün transferi bitirmiştik ama bugün genç bir oyuncu daha kadroya girmiş. Bu oyuncuyu herhalde Şampiyonlar Ligi için transfer etmedik. İstikbali düşünmek üzere transfer ettiğimiz bir oyuncu olarak hayırlı olsun. Benim için sürpriz oldu. Böyle genç oyuncular için biz genelde onay veriyoruz'' dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı, sergiyle ilgili olarak ise foto muhabirlerinin geçen sezon elde ettikleri başarıyı çok güzel yansıttığını söyledi.

SERGİ
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Galatasaray Sportif A.Ş Genel Müdürü Lutfi Arıboğan ve sarı-kırmızılı camiadan çok sayıda davetlinin katıldığı ''Çifte Kavrulmuş'' 18. Şampiyonluk Fotoğraf Sergisi'nde 18 foto muhabirinin 58 fotoğrafı yer alıyor.

Sarı-kırmızılı takımın şampiyonluğa giden zorlu lig ve play-off serüvenini foto muhabirlerinin gözünden yansıtan sergide, 2011-2012 sezonu boyunca yapılan Haftanın Basın Fotoğrafı Yarışması'ndan alınan eserlerin yanı sıra Galatasaray Kulübü fotoğrafçılarının çektiği fotoğraflar da sergileniyor.

15 Ekim tarihine kadar açık olacak sergi, pazartesi hariç her gün 10.00 ile 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bu arada Lutfi Arıboğan, sergide fotoğrafları bulunan foto muhabirlerine başarı beratı verdi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!