Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yalçın'dan Burkay'a ziyaret

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ve il yöneticileri kısa bir süre önce göreve gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ı makamında ziyaret edip kutladı.

Yalçın'dan Burkay'a ziyaret

 Yalçın, "Bursa'da yüksek getirili istihdamı takip etmeliyiz. Bu önemli bir kriter. Bu kentte yaşayanların önemli bir bölümü asgari ücretle geçiniyorsa bu şehir mutlu bir kent olamaz. Yüksek getirili işleri ne kadar arttırabildik? Kentin böyle bir hedefi olmalı" dedi.

BTSO ziyaretinde İl Başkanı Sedat Yalçın'a Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Cemalettin Torun, Teşkilat Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Tanıtım ve Medya Başkanı Ömer Demir, Halkla İlişkiler Başkanı Ali Yılmaz, Ekonomi İşleri Başkanı İbrahim Okur, Mali ve İdari İşler Başkanı Asım Amil, Sosyal İşler Başkanı Mustafa Gürses ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Abdullah Duman eşlik etti.
BTSO Başkanı İbrahim Burkay'a yeni görevinde başarı dileğinde bulunan AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, "Sizin seçilmeniz Bursa için çok önemli bir değişim oldu. Bu değişim Bursa'da bir heyecan yarattı. İnşallah, hem şehir bakımından hem de genel ekonomimiz bakımından iz bırakan çalışmaları hep beraber yaparız" dedi.
2023 BURSA KENT VİZYONU...
Ziyarette İl Başkanı Sedat Yalçın'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı "2023 Bursa Kent Vizyonu" sunumu da gündeme geldi. "2023 Bursa Kent Vizyonu" hakkında BTSO Başkanı Burkay'a bilgi veren Başkan Yalçın şunları söyledi:
"2023 Bursa Kent Vizyonu ile orijinal bir çalışma yaptık. Artık kentlerin bunları konuşmasının zamanı geldi. Bu kentte valilik, belediye başkanlığı yapanlar çok önemli işlere imza attılar. Bursa'nın müthiş bir büyüme hikâyesi var. Her dönemde yapılan güzel işler var ama dünyada artık şu net gözüküyor; bir büyük resmi ortaya koymadan proje bazında baktığında her an yanlış yapma riskimiz var. Kaynağı yanlış yere harcama riskimiz var. Bunu bir stratejiye bağlamalıyız. Biz yaptığımız sunumla kent ölçeğinde dünyadaki yaşanabilir kentlerdeki örnek tecrübeleri aktardık."
Başkan Yalçın, dünyadaki bir çok önemli kentin bu tarz bir stratejiye sahip olduğunu söyledi. İsviçre'nin Zürih kentinin 2025 stratejisinden örnekler veren Yalçın, "Zürih kentinin 2025 stratejinde, doğal manzaralarla beslenen, estetik değerleri yüksek panoramik bir kent olması planlanıyor. En iyi yaşam kalitesinin sunulduğu, hoş görü ve açıklık kenti ve farklı toplumlar için çekici bir kent olmak Zürih'in 2025 stratejinde öne çıkan maddeler" şeklinde konuştu.
YÜKSEK GETİRİLİ İSTİHDAM ÖNEMLİ...
İş geliştirme, daha kârlı sektörlerin ortaya çıkması, nitelikli iş gücünün oluşumunun önemine değinen Yalçın, "Bursa'da yüksek getirili istihdamı takip etmeliyiz. Bu önemli bir kriter. Bu kentte yaşayanların önemli bir bölümü asgari ücretle geçiniyorsa bu şehir mutlu bir kent olamaz. Yüksek getirili işleri ne kadar arttırabildik? Kentin böyle bir hedefi olmalı..." ifadelerini kullandı.
Yalçın, ayrıca Bursa'nın altyapısının savunma sanayisine de çok uygun olduğunu söyledi. İl Başkanı Yalçın, BTSO'nun çalışmalarında her türlü desteği veremeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.
AK Parti İl yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren BTSO Başkanı İbrahim Burkay da, "Değişim gerçekten yenilenme gibi bir şey. Dünya çok hızlı değişiyor. Baktığımız zaman müthiş bir rekabet mevcut. Ülkelerin, sektörlerin ve şehirlerin rekabeti var. Bu heyecanı taşıyan yeni kadroların göreve gelmesi çok önemli... Biz de o duygularla yola çıktık" dedi.
İl Başkanı Yalçın, ziyaret sonunda BTSO'nun yeni yöneticilerini tek tek kutlayarak yeni görevlerinde başarı diledi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!