Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Yalancı olan sensin, tezgah yapan sensin, 28 Şubatçı sensin"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da "gizemsu_yolcu" adlı bir twitter kullanıcısıyla yaşadığı tartışmayı köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Eruğrul Özkök'e, canlı yayında düello teklifi sunarken, 28 Şubat sürecinde attığı "Yalan Rüzgarı" manşetini gösterip "Yalan rüzgarı yazmışın.. Yalancının kralı sensin" dedi.

''Yalancı olan sensin, tezgah yapan sensin, 28 Şubatçı sensin''

TGRT Haber kanalında Ankara Gündemi adlı programda katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan'ın 'Her kürtaj bir Uludere'dir ' sözüyle Türkiye'de gündemin zirvesine oturan 'Kürtaj ' tartışması nedeniyle, Gökçek sosyal medyada bir takipçisi ile tartışmış ve bu tartışma medyada geniş yer bulmuştu.

Başkan Gökçek, canlı yayında takipçisi ile yaşadığı tartışmanın detaylarını anlatırken, o tartışma üzerinden kendisini eleştiren Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e de fena çıkıştı. Özkök'ün yazısına Twitter üzerinden yanıt veren Gökçek, bu sefer de TGRT ekranlarından Özkök'e yüklendi.

TEHLİKELİ OLAN SENSİN

'Zamanında sen bütün Türkiye'yi 28 Şubat sürecinde istikamet veren, yön veren, yalan yanlış haberlerle ortalığı ayağa kaldıran sen değil misin? Ayıp yapan sensin, günah işleyen sensin, tehlikeli olan sensin ' diyen Gökçek, Özkök'ün 28 Şubat döneminde attığı 'Yalan Rüzgarı ' başlıklı bir haberi göstererek şunları söyledi:

YALANCININ KRALI SENSİN ERTUĞRUL ÖZKÖK

Rahmetli Erbakan Hocam basın toplantısı yapacak ve bir nedenden dolayı bu basın toplantısını yapamadı. Ama sanki o konuşmuş gibi atmışlar manşetleri. 'Yalan Rüzgarı ' altına da atmış bir yığın yalanı. Yalancının kralı sensin, tezgah yapan sensin, 28 Şubatçı sensin. ' dedi.

28 ŞUBAT'IN HESABINI VERSİN

Özkök'ün kendisi hakkında attığı manşetler için kibrit kutusu kadar yer verildiğini söyleyen Gökçek 'Ortada bir mezhepçilik olayı yok. Zaten bu mezhepçiliğe en çok karşı çıkanda benim. Sen kalkıp ta beni nasıl mezhepçilikle suçlarsın Ertuğrul Özkök. Özkök bir kere her şeyden önce kendi döneminin hesabını vermeli. Ondan sonra kalkıp bunu yazmalı. Twitter'dan yazdım gelin tartışalım diye ama yok öyle onlar korkarlar. Onlar ancak köşelerinden atarlar. ' dedi.

AYDIN DOĞAN'A ACIYORUM

'Ben sayın Aydın Doğan'a acıyorum ' diyen Gökçek, Aydın Doğan'ın başına gelenlerin Ertuğrul Özkök yüzünden geldiğini söyledi. Ertuğrul Özkök ve Emin Çölaşan'ın çok sıkı iki iyi dost olduklarını hatırlatan Gökçek 'Emin Çölaşan bir yazısında diyor ki 'Özkök bizi kendine şöyle tanıtırdı: Ben gazeteci değilim beyler... Ben cambazım cambaz.. Ben elimdeki 6 topu havaya fırlatıp düşürmeyen jonklorüm. Ben patronu, damadını ve kızlarını idare eden bir cambazım.' Böyle diyormuş Özkök. Al birini vur ötekisini.. ' dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!