Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ!

Bursa'da şehir merkezinde 15 dakikalık sağanak yağış hayatı felç etti. Her yağmurda bildik görüntülerin yaşandığı Haşimişcan Caddesi Demirtaş Köprülü Kavşağı'nın altında belediye rögar kapaklarını iyi temizlemeyince vatandaşlar araçlarında mahsur kaldı. Can pazarı yaşayanları itfaiye ekipleri kurtardı.

YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ!

Bursa'da saat 15.00 sıralarında başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağışa hazırlıksız yakalanan Bursalılar sığınacak yer aradı. Haşim İşcan Caddesi üzerindeki İnönü Caddesine bağlantıyı sağlayan köprünün altında çok sayıda öğrencinin bulunduğu bir okul servisi ve araç mahsur kaldı. Biriken suyun altından geçmek isteyen sürücüler, köprünün ortasına kadar gelerek kurtarılmayı bekledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, suyun içerisinde kalan araçları kurtarmak için seferber oldu. Şiddetli yağmurun altında kurtarılmayı bekleyen yolcular, korku dolu anlar yaşandı.

İtfaiye aracına bağlanan halatlarla çekilen araçlar, uzun süren uğraşların ardınan bulundukları yerden çıkartıldı. Araçların çıkmasıyla yolcular rahat bir nefes aldı. Suyun içerisinden çıkartılan araçların içerisinde tonlarca su çıkarıldı. Sürücüler ve yolcular araçlardaki suları boşaltmak çin ayrı bir mücadele verdi. Biriken suların içerisinden geçen belediye otobüsleri ve kamyonlar ilginç görüntüler oluşturdu.

Her yağışta aynı manzaraların oluştuğu yere gelen belediye ekipleri suyu çekmek için çaba sarfet etti. Yaklaşık 1 saat boyunca trafiğe kapalı olan yol suyun boşaltılmasının ardından tekrar trafiğe açıldı.

Şehir merkezinde yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise saçak altlarında uzun süre bekledi.

 

YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ! YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ! YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ! YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ! YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ! YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ! YAĞMUR 15 DAKİKADA BURSA'YI FELÇ ETTİ!
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!