Yabancıya 6 milyar dolarlık satış yapıldı

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, sektör olarak 2019 yılında yabancıya satışa ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, "Bu yıl itibarıyla 6 milyar dolarlık yabancıya satış yaptık. 2019 için hedef 10 milyar dolar" ifadelerini kullandı.

Yabancıya 6 milyar dolarlık satış yapıldı

Halk GYO Genel Müdürü ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin sektör olarak 2019 yılında yabancıya satışa ağırlık vermeleri gerektiğini belirterek, "Bu yıl itibarıyla yabancıya 6 milyar dolarlık satış yaptık, 2019 için hedef 10 milyar dolar" diye konuştu. 

Geçen aylar itibarıyla inşaat ruhsat sayısında yüzde 70'e yakın azalma olduğuna işaret eden Yetgin, her kurumun işini yönetmesi gerektiğini kaydetti.

Yetgin, GYODER raporlarında 800 bin konut stokunun bulunduğunu söylediklerini anımsatarak, yurt içi ve yurt dışı satışlar, kredi faiz oranlarının geri gelmesi ve kampanyalarla stokun eritileceğini, frene fazla basmamak gerektiğini, 2020 sonrası arz talep dengesinin tersine dönebileceğini aktardı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!