Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yabancı tanıtım elçileri Bursa için yürüdü

Avrupalı 40 genç, Bursa'daki tarihi ve kültürel mirasın tanıtılması için yürüdü. Tarihi değerlere sahip çıkılmasını isteyen yabancı turizm elçileri, Türkiye'nin Avrupa'nın medeniyet beşiği olduğunu söyledi.

Yabancı tanıtım elçileri Bursa için yürüdü

Tanıtım Gönüllüleri Derneği üyesi 40 genç, Bursa'daki tarihi mekanların tanıtımı için yürüdü. Kent Müzesi'nde bir araya gelen Ukrayna, Azerbaycan, Romanya ve Moldovalı gençler, ellerindeki pankartlarla yürüyüşe geçti. Bursalılara tanıtım broşürleri dağıtan gençler, medeniyetin beşiği olan Türkiye'nin tarihi dokusuna sahip çıkılmasını istedi. Azerbaycanlı tanıtım gönülüsü Roshat Zeynalli, Türkiye'nin dünyanın en güzel ülkelerinden birisi olduğunu söyledi.
Her şehrinde farklı tarihi eserleri bünyesinde barındıran Türkiye'nin tanıtımı için herkesi göreve davet eden Zeynalli, "Bursa'da tarihi mekanlar birer şaheser. Buraların çok iyi tanıtılması gerekiyor. İznik, baştan sona tarihi bir ilçe. Bursalıların bu mekanlar hakkında fazla bilgisi yok. Buraları herkes gezip görmeli" dedi.
Ukraynalı Nazar Taeruscuk isimli genç ise, Türkiye'deki tarihi mirasın birçok Avrupa ülkesinde olmadığının altını çizdi. Heykel'den Altıparmak Caddesi'ne kadar yürüyen gençler, Bursa'nın tarihi zenginliğine davet etti.

Yabancı tanıtım elçileri Bursa için yürüdü Yabancı tanıtım elçileri Bursa için yürüdü
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!