Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

WhatsApp yeni özelliklerini duyurdu

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp her geçen gün yeni özellikleri kullanıcıya sunmaya devam ediyor. Şirket resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yeni özelliklerini duyurdu.

WhatsApp yeni özelliklerini duyurdu

Yıllardır dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, düzenli aralıklarla kullanıcılar için getirdiği yeniliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

WhatsApp resmi Twitter hesabı üstünden yeni özelliklerini duyurdu.

WhatsApp artık, masaüstü kullanıcılarına karanlık modu resmi olarak sunuyor.

Bunun yanı sıra, grup olarak yapılan görüntülü konuşmalar için iyileştirmeler yapıldı. Ayrıca, Linux tabanlı işletim sistemi olan KaiOS için geliştirilen sürümde, WhatsApp durumları için yeni özellikler ve animasyonlu çıkartma özelliği geldi.

Son olarak WhatsApp, QR kodları da kullanıma sunacağını açıkladı.

Uzun zamandır Hindistan'da test aşamasında olan WhatsApp özelliği, Brezilya'da da aktif oldu. Facebook'un kurucusu Mark Zeckerberg'in Facebook hesabı üstünden yaptığı paylaşımla birlikte, Brezilya'da yaşayan kişiler WhatsApp'tan para gönderip alabilecekler.

Tüm bunların yanı sıra artık işletmeler WhatsApp üstünden satış yapabilecek. Bu uygulamaların Brezilya'da başlamasından sonra, dünya genelinde ne zaman yayınlanacağı merak edilen bir başka nokta.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in Facebook hesabı üstünden yaptığı paylaşımda, "Bugün Brezilya'da WhatsApp kullanan kişiler için ödeme özelliğini başlatıyoruz. Fotoğraf paylaşmak kadar kolay para gönderip alıyoruz. Ayrıca küçük işletmelerin WhatsApp'ta satış yapmalarını sağlıyoruz.

Bunu yapmak için, uygulamalarımızda ödeme yapmak için güvenli ve tutarlı bir yol sunan Facebook Pay'i kullanıyoruz. Bunu mümkün kıldıkları için tüm ortaklarımıza teşekkür etmek istiyorum. Banco do Brezilya, Nubank, Sicredi ve Brezilya'daki önde gelen ödeme işlemcisi Cielo da dahil olmak üzere yerel bankalarla çalışıyoruz.

Whatsapp'ta ödemeleri yaygınlaştırdığımız ilk ülke Brezilya. Daha fazlası yakında gelecek!" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!