WhatsApp Android arayüzü yenilendi!

WhatsApp, Android arayüzünde yıllar sonra önemli bir değişikliğe imza attı. İlk etapta beta kullanıcılarına özel olarak yayınlanan güncellemeyle, WhatsApp Android Ayarlar menüsü baştan aşağıya yenilendi.

WhatsApp Android arayüzü yenilendi!

WhatsApp Android Ayarlar menüsü yeniden tasarlandı!

Android kullanıcılarına yayınlamış olduğu güncellemelerle birbirinden kullanışlı özellikleri sunan WhatsApp, yeniliklerine bir yenisini daha ekledi.

Android beta 2.19.45 güncellemesiyle, ayarlar menüsünü baştan aşağıya yenileyen anlık mesajlaşma uygulaması, artık birçok ayarı daha ulaşabilir bir hale getirdi.

Ayarlar sekmesinde yer alan tüm bölümleri yeninden tasarlayan mesajlaşma uygulaması, ayrıca seçenekler içindeyeni simgeler ekledi.

Yukarıda yer alan kaydırmalı görsellerden de görebileceğiniz üzere, bazı simgelerin dizaynı ve yerinin değiştiğini de gözlemlemekteyiz.

Bunun haricinde, yeni arayüz tasarımı sayesinde kullanıcıların istedikleri ayara daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşılmasına olanak sağlayan popüler anlık mesajlaşma uygulaması, ayrıca ilerleyen dönemlerde yapılacak olan arayüz değişikliklerine de göz kırpıyor.

Örneğin Ayarlar menüsü üzerinden Hesaplar seçeneğine tıkladığımızda daha önceden bizleri sadece yazılı seçenekler karşılıyordu.

Fakat, yeni arayüz güncellemesi ile beraber söz konusu bu seçeneklerin yayına simgelerinde eklendiğini görmekteyiz. Tabii, şimdilik söz konusu bu yenilikler  beta kullanıcılarının huzuruna sunulmuş durumda. İlerleyen günlerde, yeni güncellemenin tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

WhatsApp Android Beta programına nasıl kayıt olunur?

Sizde popüler sosyal medya uygulamasının yeniliklerinden önceden haberdar olamak istiyorsanız, buraya tıklayarak Beta programına kayıt olabilirsiniz.

Not: Uygulamanın Beta sürümünde bazı çökmeler ve hatalar meydana gelebilir. Bu yüzden kararlı sürümü kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!