Volkan Konak coşturdu

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin, '1 Eylül Dünya Barış Günü' etkinlikleri kapsamında düzenlediği konserde sahne alan sanatçı Volkan Konak, Tarsusluları coşturdu.

Volkan Konak coşturdu


Tarsus Açık Hava Gösteri Merkezi'nde gerçekleşen ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın da iştirak ettiği konseri, yaklaşık 10 bin kişi izledi. Konser öncesi konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, "Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliklerinin bu yıl 10.'sunu düzenliyoruz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Macit Özcan'ın büyük destek ve katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz Volkan Konak konserinde bizleri yalnız bırakmayan Tarsus halkına çok teşekkür ediyorum. Dünya genelinde ve güzide ilçemiz Tarsus'ta barışın egemen olduğu bir yaşam tarzı ile bütün halkımızın 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü kutluyorum" dedi.
Konuşmaların ardından sahneye çıkan Volkan Konak, "'Dünya Barış Günü' gibi anlamlı bir etkinlik çerçevesinde ve çok gelmeyi istediğim Tarsus'ta sahne almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bize bu imkanı sağlayan ve beni sevgili Tarsuslularla buluşturan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Macit Özcan'a da çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Seslendirdiği değişik yörelere ait şarkılar, sahne performansı ve dinleyicilerle kurduğu diyalogla mükemmel bir performans sergileyen Konak, bazı şarkılarını da hayranlarıyla birlikte söyledi. Şarkılarının ara kısımlarında okuduğu şiirlerle de büyük beğeni kazanan Volkan Konak'ın seslendirdiği hareketli parçalarla Tarsuslular coştu. Yerine göre halayların çekildiği, yerine göre horonların tepildiği Volkan Konak konseri yaklaşık 2 saat sürdü.
Konser sonrası sahneye gelerek sanatçı Volkan Konak'ı tebrik eden Başkan Macit Özcan, "Volkan Konak'ı Tarsus'a getirmekle gerçekten çok doğru bir iş yapmışız. Sizleri burada kardeşlik duyguları içerisinde eğlenirken görmek, bizim için en büyük mutluluktur" dedi. Daha önce Tarsus'ta neden böyle bir etkinlik düzenlemedikleri konusuna da açıklık getiren Özcan, "Çünkü eski yasaya göre Tarsus, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin sınırları içinde yer almıyordu. Yeni büyükşehir yasası ile artık Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandınız. Mart ayında hem Tarsus hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi için oy kullanacaksınız. Dolayısıyla artık Tarsus'ta sadece kültür ve sanat etkinlikleri değil, her türlü yatırımı yapmaya da hazırız" şeklinde konuştu. Yapılan kamuoyu araştırmalarında Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni CHP'nin kazandığının görüldüğünü savunan Özcan, "Siz bize destek verin, biz size hizmet vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından Başkan Macit Özcan, sanatçı Volkan Konak'a çiçek ve plaket takdim etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!