Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vicdani retçilerden protesto

Vicdani Ret Derneği üyeleri, vicdani retçi Onur Erden'in tutuklanmasını protesto için Kasımpaşa'daki Kuzey Deniz Saha Komutanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Vicdani retçilerden protesto

 Vicdani Ret Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Fikri Işık, vicdani retçi Onur Erden'in yanında olduklarını belirterek, savaş karşıtı mücadelelerinin süreceğini söyledi.

Vicdani Ret Derneği üyeleri, vicdani retçi Erden'in tutuklanmasını protesto için Kasımpaşa'daki Kuzey Deniz Saha Komutanlığı önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Işık, Güney Kıbrıs Rum yönetimi tarafından iltica talebi reddedilen Erden'in, 11 Temmuz'da Türkiye'ye iade edildiğini söyledi.

Işık, Kasımpaşa Askeri Cezaevi'nde yol tutuklusu olarak hapsedilen Erden'in, Gelibolu Askeri Savcılığı'na sevk edileceğini ve yeniden yargılanmasının istenebileceğini bildirdi.

Erden dışında daha önceleri de bazı vicdani retçilerin hapsedildiklerini ve kötü muameleye maruz kaldıklarını anlatan Işık, "Vicdani Ret Derneği olarak ölmeyi ve öldürmeyi reddediyoruz. Eline silah almayı ve savaşmayı reddeden tüm arkadaşlarımızın yanındayız" dedi.

Işık, kardeş kanı dökmeyi reddedenlerle birlikte savaş karşıtı mücadelelerinin devam edeceğini bildirdi.

Grup, açıklamanın ardından "Onur Erden, yalnız değildir" şeklinde slogan attı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!