Venizelos'tan ilginç iddia

Yunanistan'da bir dönem başbakanlık koltuğuna da oturan PASOK lideri Venizelos kendisinin maliye bakanı olduğu dönemde Troyka'nın eurodan çıkış önerdiğini açıkladı.

 Venizelos'tan ilginç iddia

Geçtiğimiz 3 yıl boyunca çeşitli seferlerde kurtarılmak zorunda kalınan ve her seferinde eurodan çıkmasına izin verilmeyeceği belirtilen Yunanistan'dan ilginç bir açıklama geldi.

Bir önceki dönemde kısa bir süreliğine başbakanlık da yapmış olan PASOK lideri Evangelos Venizelos ülkenin krizden çıkması için kurulan IMF, AB ve ECB liderlerinden oluşan Troyka heyetinin ülkenin eurodan çıkmasını önerdiğini söyledi.

Kendisinin maliye bakanlığı yaptığı 2011 döneminde heyetin ülkeye Euro Bölgesi'nden çıkması için öneride bulunduğunu fakat kendilerinin bu teklifi cesurca geri çevirdiklerini iddia etti.

Vergilerin iki katına çıkması, faturaların kabarması ile sonuçlanan süreçte kendilerine 'kadife çıkış' önerisi yapıldığını 4 bin kişi önünde yaptığı konuşmada açılayan Venizelos, kendisinin buna karşı olduğunu, dönemin başbakanı George Papandreou'nun Troyka ile aralarındaki ihtilaf sonrasında Sosyalist PASOK'a puan kaybettiren emlak vergisini gündeme aldığını belirtti.   

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!