Velilerin karne heyecanı

Amasya'nın Hamamözü ilçesinde öğrencilerin yanı sıra anne babalar da çocuklarına gösterdikleri destek başta olmak üzere çeşitli konularda not verilerek ''veli karnesi'' aldı.

Velilerin karne heyecanı

İlçede anne ve babalar için ''çocuğun okula zamanında geliş gidişi, temizlik, eğitim ve öğretim desteği, çağrıldığı toplantılara katılma, öğrencisine kaynak kitap, araç gereç ve kaynak sağlama'' gibi konulardaki başarısına göre ''veli karnesi'' oluşturuldu. Hamamözü Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlatılan Hamamözü'nde Eğitimi Kalkındırma Projesi (HEKAP) kapsamında veliler çocuklarıyla karne heyecanı yaşadı.


Kaymakam Kadir Güntepe de amaçlarının 'veli karnesi' ile eğitimde öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğini sağlamak olduğunu belirterek, ''Artık velilerimiz arasında da karne rekabeti olacak'' dedi.

Karne heyecanından elleri titredi

Kızı Hasret ile karne heyecanı yaşayan Emine Ay, yıllar sonra aldığı karne nedeniyle konuşmakta güçlük çekti. Heyecandan elleri titreyen anne Ay, ''30 yıl önce karne almıştım, ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok heyecanlıyım, mutluyum, karne durumum çok iyi, çok sevinçliyiz. Allah razı olsun kaymakamımızdan ve öğretmenlerimizden, onlara binlerce teşekkür ediyorum. İnanın ki çocukluk çağlarıma geri döndüm'' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!