Veliaht Prens Bin Selman Cezayir'e gidecek

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Arjantin'de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nin ardından yarın Cezayir'e geçecek.

Veliaht Prens Bin Selman Cezayir'e gidecek

Cezayir resmi haber ajansı APS'ye göre Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan  açıklamada, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın "ikili  ilişkiler, petrol piyasasındaki ve bölgedeki gelişmeleri görüşmek üzere" yarından  itibaren ülkeye iki günlük ziyaret gerçekleştireceği belirtildi.

Ziyaret, "Cezayir ve Suudi Arabistan'ı birbirine bağlayan güçlü  kardeşlik ilişkileri çerçevesinde yapılacak" ifadelerine yer verilen açıklamada,  bin Selman'a üst düzey yetkililerin yanı sıra iş insanlarının eşlik edeceği  kaydedildi.

Cezayir'deki eski cumhurbaşkanı adaylarından Adalet ve Kalkınma  Partisi Başkanı Abdullah Caballah ve İşçi Partisi Genel Sekreteri Luisa Hanun,  Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ülkeye yapması beklenen  ziyarete tepki göstermişti.

Caballah, (1999 ve 2004 cumhurbaşkanı adayı) Facebook sayfasında bin  Selman'ın ziyaretine ilişkin, "Davranışlarında mutedil oluncaya ya da görevi  bırakıncaya kadar sana hoş geldin yok" başlığı taşıyan bir açıklama  yapmıştı. 

Hanun ise daha önce partisinin merkez binasında düzenlediği basın  toplantısında, "bu ziyaretin kötü bir şaka olmasını umut ettiğini" kaydetmişti.

Yurt dışı turunun ilk ayağı olarak 22 Kasım'da Birleşik Arap  Emirlikleri'ne (BAE) giden Suudi Veliaht, 3 gün süren ziyareti kapsamında başta  Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan olmak üzere üst düzey  yetkililerle bir araya gelmiş ve 25 Kasım'da Bahreyn'e geçmişti.  26  Kasım'da Mısır'a giden bin Selman'ı Kahire Uluslararası Havalimanı'nda Mısır  Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi karşılamıştı. Veliaht Prens bir gün sonra  Tunus'a geçmiş ve Cumhurbaşkanı El-Baci Kaid es-Sibsi ile Kartaca Sarayı'nda bir  araya gelmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!