Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vekilden Başbakan gafı!

Başbakan'ı övmek isterken Suriye'deki iç savaşın sorumlusu olarak gösterdi

Vekilden Başbakan gafı!

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Avrupa Birliği AB tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Hoşgörü Sempozyumu', 26-27 Kasım 2012 tarihlerinde Avusturya'nın başkenti Viyana gerçekleşti.

Sempozyumun çok yararlı geçtiğini ve parlamenterlerin Türkiye'yi ilgi ile izlediğini söyleyen AKP Şanlıurfa milletvekili Abdülkerim Gök, "Türkiye coğrafyasında lider bir ülke. Muhataplarımız bizi geçmişteki siyaset ile kıyasladıkları zaman 'Türkiye'de ne oluyor' diye bizi anlamakta zorluk çekiyorlar" dedi.

ÖYLE BİR GAF YAPTI Kİ...

Sempozyumun sonrası  konuşan Gök, Suriye'de bir insanlık dramı yaşandığını söyledi. Gök, "Bugün uluslararası arenada son derecede önemli hadiseler var. Bugün eğer Suriye'de bir insanlık dramı yaşanıyorsa bunun öncü lideri sayın başbakanımız olmuştur ve ülkesi de elbette ki Türkiye olmuştur" dedi.

SÖZLERİNİ DÜZELTMEYE ÇALIŞTI

Röportaj sonrası, açıklamasında anlatım eksikliğinde bulunduğunu belirten Gök,"Yoğun geçen bir sempozyum süreci oldu. Gün boyu konuşmalar yaptık ve bazen dikkatimizi kaybedebiliyoruz. Söylemek istediğim 'Suriye'de yaşanan insanlık dramını dünyaya duyurmada sayın Başbakanımız öncü rol oynamıştır'dı. Konuşmamın yanlış anlaşılmasını istemem" diyerek konuşmasında düzeltme yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!