Vederson'un cezası kalktı

Futbolda şike soruşturmasında tutuklanan 8 kişinin tahliyesine karar verildi. Mahkeme, aralarında Gökçek Vederson, Tayfur Havutçu, İbrahim Akın, Emmanuel Emenike, Sercan Yıldırım, Sezer ÖztürkÜmit Karan ve Korcan Çelikay gibi isimlerin de bulunduğu 68 şüpheliye konulan statlara giriş yasağını kaldırdı.

Vederson'un cezası kalktı

Bu isimlerin tahliyesine karar verildi ancak yurt dışı yasağı konuldu.

Mahkeme, aralarında Tayfur Havutçu, İbrahim Akın, Emmanuel Emenike, Gökçek Vederson, Sercan Yıldırım, Sezer ÖztürkÜmit Karan ve Korcan Çelikay gibi isimlerin de bulunduğu 68 şüpheliye konulan statlara giriş yasağını kaldırdı.

İddianamenin ilk davası, 14 Şubat 2012 tarihinde Silivri Cezaevi'nde görülecek.

Şike davasında verilen tahliye kararının gerekçeleri "Atılı suçun mahiyeti" "Mevcut delil durumu" "Tutuklulukta geçen süre" "Yasanın değişiklilik hali" olarak belirtildi.

Neslihan Havutçu'nun mutluluk gözyaşları

Tayfur Havutçu'nun eşi Neslihan Havutçu haberi Süleyman Seba'nın yeğeni İlhan Girişken ve avukatından öğrendiği sırada hıçkırıklara boğuldu. Neslihan Havutçu, Metris'e doğru yola çıktı.

"Allah'ıma çok şükür"

Beşiktaş'ın Onursal Başkanı ve Havutçu'nun dayısı Süleyman Seba, yeğeninin tahliyesini telefonda duyar duymaz, "Allah'ıma çok şükürler olsun" diyerek telefonunu kapattığı öğrenildi. Seba'nın "Artık yeğenimin evine yarın giderim" dediği de belirtildi.

"Sevincimiz sonsuz"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören; Serdar Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş'in tahliye haberini, Londra'ya gitmek üzereyken öğrendi. Demirören, "Onlar içirede biz dışarıda acıyı çektik, sevincimiz sonsuz. Camiamıza Allah hiçbir zaman böyle bir durum yaşatmasın" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!