Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vatandaşa kötü davranan esnafın tezgahı kapatıldı

Zonguldak'ta kurulan pazarda tezgah sahibinin vatandaşlara uygunsuz davrandığı tespit edildi ve tezgaha 4 hafta men cezası verildi.

Vatandaşa kötü davranan esnafın tezgahı kapatıldı

Devrek ilçesinde sebze ve meyve pazarı kuruldu. Buraya denetim için giden zabıta ekipleri, tezgah sahiplerinden birine ilginç bir ceza verdi. Ekipler, tezgahı pazar kurallarına uymadığı ve pazar düzenini bozduğu gerekçesiyle, Devrek Belediyesi encümen kararıyla geçici süre ile cezalandırılarak kapattı.

"VATANDAŞLARA UYGUNSUZ DAVRANIYORDU"

Belediye Zabıta Müdürü İsmet Uzunsoy, "Geçen hafta arkadaşlarımızın yaptığı denetimlerde vatandaşlarımıza uygunsuz davranan, vatandaşlarımıza mukavemette bulunan pazarımızın düzenini bozduğundan bu tezgaha encümen kararıyla 4 hafta pazardan men cezası verilmiştir. Kontrollerimiz devam edecektir. Vatandaşlarımızın düzenli şekilde pazardan alışveriş yapmaları için sık sık kontrollerimiz devam ediyor. Pazarcı esnafımızın bu konuda özellikle pazarımıza gelen vatandaşlarımıza daha iyi ve temiz bir şekilde alışveriş yapma ve iyi davranma konusunda uyarılarımız devamlı vardır. Denetimlerimiz sıklıkla devam edecektir." diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!