Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

VATAN VE MİLLİYET'TE YENİ DÖNEM

Vatan ve Milliyet törenle Doğan Gazetecilik'ten DK Gazetecilik ve Yayıncılık'a devredildi.

VATAN VE MİLLİYET'TE YENİ DÖNEM

Doğan Gazetecilik'e ait Vatan ve Milliyet gazeteleri, Demirören ve Karacan Grupları'nın ortak olduğu DK Gazetecilik ve Yayıncılık AŞ'ye devredildi. Bağcılar'daki Doğan Medya Center binasında dün yapılan devir teslim törenine Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Demirören ve Karacan Aileleri ile Vatan ve Milliyet gazeteleri çalışanları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Hanzade Doğan Boyner, babasının Milliyet gazetesini aldığı tarihte henüz 6 yaşında olduğunu belirterek "Milliyet'e büyüdüm. Milliyet'i hep çok sevdim. Şimdi onu en az bizim kadar sevecek ve değer verecek insanlara devrediyoruz. Milliyet ve Vatan'ı artık okur olarak takip edeceğim ve daha rahat eleştireceğim" dedi.

Aydın Doğan helallik istedi
Aydın Doğan yaptığı duygusal konuşmada şunları söyledi: "Bugün benim için zor ve hüzünlü bir gün. Dile kolay 32 yıl... Babıali'ye girdiğimde 43 yaşında genç bir medya patronuydum. Gazete nedir, gazetecilik nedir, gazeteciler nasıl insanlardır burada, Milliyet'e öğrendim. Bana 'Babıali sermaye mezarlığıdır' demişlerdi. Allah'a şükür bu sözü haksız çıkardım. İyi gibi gazete almıştım. Onu daha iyi yerlere taşıdım. Kim ne derse desin. Bilerek isteyerek kimsenin hakkını yemedim, gazeteciliği kurallarına uyarak yapmaya gayret ettim. Layıkıyla yapıldığında dünyanın en şerefli mesleğidir gazetecilik. Vatan gibi Milliyet gibi iki önemli markayı bugün içim rahat olarak devrediyorum. Çünkü bizim verdiğimiz değeri yeni sahiplerinin vereceğinden eminim. Bu iki gazete yollarına daha da büyüyerek devam edecektir." Doğan, konuşmasını her iki gazetenin çalışanlarına hitaben "Ben hakkı size helal ediyorum. Sizden de helallik istiyorum" diye bitirdi.

Gazeteleri büyüteceğiz
Daha sonra kürsüye çıkan Vatan ve Milliyet gazetelerinin yeni sahiplerinden Demirören Şirketler Gurubu ve yeni kurulan DK Gazetecilik ve Yayıncılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, iki değerli markayı daha da büyütmek için bu yola girdiklerini belirterek, "Aydın Doğan'ın adı Ercüment Karacan, Ali Naci Karacan ve Abdi İpekçi ile birlikte tarihe yazılacaktır. Gazeteciliğe yabancı değilim. Bütün gazete patronları da dostum. Gazetelerle büyümeyeceğiz, gazeteleri büyüteceğiz sözünü size vermek istiyorum" dedi.

Sevgilime kavuşmuş gibi...
Milliyet gazetesinin kurucusu Ali Naci Karacan'ın torunu ve Ercüment Karacan'ın oğlu olan Vatan ve Milliyet'in yeni sahiplerinden Ali Karacan ise "İyi ki babam Milliyet'i Aydın Doğan'a satmış. Bize çok kolaylık gösterdi. 30 yıllık hayalim gerçek oldu. Sevgilime kavuşmuş gibiyim. Teklifimizi kısa sürede kabul eden Demirören Ailesi'ne teşekkür ediyorum" diyerek duygularını dile getirdi.

SEVİNÇ VE HÜZÜN GÖZ YAŞLARI...
Vatan ve Milliyet'in devir teslim töreninden sonra dedesinin kurduğu gazeteyi geri alan Ali Karacan, ortağı Erdoğan Demirören'e sarılarak sevinçten ağladı. Törende duygulanan Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ da gözyaşlarını tutamadı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!