Vatan Partisi Bursa İl Başkanlığı'ndan kritik iddia

Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Hacı Bektaş Aykut, TOFAŞ fabrikasının önünde yaptığı açıklamada "Bugün geldiğimiz noktada Bursa'da üretimin kalbi olan TOFAŞ, 15 gün süreyle üretim durdurma kararı almıştır. 1000 TOFAŞ İŞÇİSİNİN işten çıkarılması gündeme gelmiştir" şeklinde iddiada bulundu

Vatan Partisi Bursa İl Başkanlığı'ndan kritik iddia

Bursa'da 1000 TOFAŞ emekçisi işten mi çıkarılacak? 

Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Hacı Bektaş Aykut, yaptığı açıklamada, "Bugün geldiğimiz noktada Bursa'da üretimin kalbi olan TOFAŞ, 15 gün süreyle üretim durdurma kararı almıştır. 1000 TOFAŞ işçisinin işten çıkarılması gündeme gelmiştir.  Bu kararla Bursa'nın kalbi durmuştur. Bu kararla Türk üretiminin kalbi durmuştur. Bu kararın müsebbibi tabii ki TOFAŞ yöneticileri değildir. Bu kararın müsebbibi, derinleşen ekonomik krize gözünü kapatan, bu krize yalan diyen,manipülasyon diyen hükümettir. Partimize ulaşan bilgiler sadece TOFAŞ ile ilgili değildir. Bursa'daki birçok sanayici, bu yönde kararlar almak zorunda kalmışlardır. Buradan sesleniyoruz Türkiye'de ekonomik kriz vardır ve buz gibi bir gerçektir. Bunu inkâr ederek bu krizle mücadele edilemez. Ayda bir defa ev ödevi hazırlayıp iş adamlarına, gerçeklere dayanmayan sunumlar yaparak bu krizle mücadele edilemez. Derhal, Türkiye'nin sanayicileriyle,üreticileriylebirlikte bir çözüm merkezi oluşturulmalıdır. Derhal üretim ekonomisinin temelleri atılmalıdır. Türkiye'nin üretim envanteri çıkarılmalıdır. İthalat gümrük duvarları örülerek kontrol altına alınmalıdır" iddiasında bulundu.

"Şayet bu kriz inkar edilip gerekli önlemler alınmazsa daha büyük toplumsal krizlerle karşı karşıya kalacağımız gün gibi ortadadır" diyen Aykut sözlerini şöyle tamamladı:

"Vatan Partisi dün Cargill işçilerinin mücadelesinde olduğu gibi bugün burada olduğu gibi her yerde emek ve vatan mücadelesinin merkezinde olacaktır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!