Van'da deprem yaraları sarılıyor

Van'da meydana gelen 7.2'lik depremde yarım kalan bir düğünün kına gecesi, Mevlanakent'te açık alanda yapıldı.

Van'da deprem yaraları sarılıyor

Van'da meydana gelen 7.2'lik depremde yarım kalan bir düğünün kına gecesi, Mevlanakent'te açık alanda yapıldı.

Yusuf Sümer ve Ebru Koke çiftinin 23 Ekim günü yapılan ve yaşanan depremden dolayı yarım kalan düğünün kına gecesi yapıldı. Türk Kızılay Derneği tarafından Süphan Mahallesi'nde kurulan Mevlanakent'te yapılan kına gecesine, dernek gönüllüleri ile kentte yaşayan vatandaşlar katıldı. Kızılay gönüllüleri tarafından yakılan mumlar eşliğinden kaldıkları Mevlana evinden getirilen gelin ve damak, açık alanda kurulan elektrikli ısıtıcının başına getirilerek oturtuldu.

Davetliler, Türkçe ve Kürtçe çalınan oyun havaları eşliğinde halay çekerken, hava sıcaklıklarının eksi 10 santigrat dereceği bulduğu açık alanda oturtulan gelinin sık sık üşüyen ellerinin sobanın başına götürerek ısıttığı gözlendi. Kızılay gönüllüleri ile çiftin yakınlarının yaktığı kınanın ardından gelin ve damat, karla kaplı alana çıkarak kent sakinleri ile birlikte halay çektiler.

Depremin meydana geldiği 23 Ekim günü henüz yeni başlayan düğünlerinin yarım kaldığını ve Türk Kızılay Derneği gönüllüleri kendilerine böyle bir jest yaptığını belirten damat Yusuf Sümer, her şeye rağmen hayatın devam ettiğini ve kendilerinin de buna hazırlandığını kaydetti.

Gelin Ebru Koke ise, güzel bir düğün yapamamanın hep içinde bir eksiklik olarak kalacağını kaydetti. Çok mutlu olduğunu da ifade eden Koke, buna da razı olduğunu belirtti.

Çiftin yarın nikah kıyacaklarını ve düğünlerini ise, şartların uygun olduğu bir dönemde tamamlayacakları ifade edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!