Valize koyup terk ettiler

İstanbul'da, Terrier cinsi bir köpek valizin içine konularak Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı'nın bahçesine terk edildi. Kör olan 14 yaşındaki köpek, şimdi hayata tutunmaya çalışıyor.

Valize koyup terk ettiler


İstanbul'da sahipsiz hayvanlara barınak sağlama ve bakımlarının üstlenilmesi konusunda öncü olan Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı, ilginç hayat hikayelerine de ev sahipliği yapıyor. Sahiplerinin senelerce baktığı 14 yaşındaki Terrier cinsi köpek, yaşlanıp gözlerinin kör olması ve dişlerinin dökülmesi üzerine bir valizin içine konularak, Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı'nın bahçesine terk edildi. Valizi fark eden barınak görevlileri içini açtıklarında büyük bir şok yaşadı.

Değeri 500 TL ile 1000 TL arasında değişen Terrier cinsi köpeği fark eden görevliler hemen tedavi altına alındı. Köpeğe, gece yarısı terk edildiği için 'Gece' ismi konuldu. Barınağın güvenlik kameralarını inceleyen görevliler, köpeğin barınağın bahçesine bir araçla getirilip bırakıldığını belirledi.

"ÇOK İYİ ŞARTLARDA BAKILIRSA 1-2 SENE DAHA YAŞAR"

Köpeğin bırakılış hikayesini antalan Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı yetkilisi Meral Olcay, "Sabaha karşı 04.30 sıralarında barınak bahçesinde bir aracın sesi duyuldu. Gece personeli dışarı çıkıp baktığında bir aracın uzaklaştığını görüyor. Dikkatli baktıklarında yerde hareket eden valizi fark ediyorlar. Valizin içinde bir canlı olduğunu anlayıp hemen açıyorlar ve bir köpek ile karşılaşıyorlar. Bitkin olduğu gözlenen köpeği barınağa alarak, muayene ediyorlar.

Yapılan kontrolde Terrier cinsi köpeğin 14-15 yaşlarında olduğu, gözleri görmediği ve dişleri döküldüğü tespit ediliyor. Bu yaşlı köpeği hangi vicdan bir valiz içinde atar bilemiyorum. Gözlerinin tedavisi hala devam ediyor. Dişlerini çektirdik. Poğaça'ya bayılıyor. 14-15 yaşlarında var. Barınağımıza gece geldiği için ismini 'Gece' koyduk. Gençliğinde sevgiyle bakılmış fakat yaşlandığında sokağa terk edilmiş. Bunun olmaması gerekiyor. Bir köpek hayatını kaybedene kadar sevgiyle bakılması gerekiyor. Herkes Gece'yi tanıyor ve sevgiyle yaklaşıyor. Çok iyi şartlarda bakılırsa belki 1-2 sene daha yaşar" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!