Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Valinin koltuk hassasiyeti

Amasya Valisi A. Celil Öz, gittiği bir okulda kendisi ve beraberindeki diğer yöneticiler için konulan koltukları kaldırtıp, programı öğrencilerle birlikte ayakta izledi.

Valinin koltuk hassasiyeti

Okullar Hayat Bulsun Projesi kapsamında tadilattan geçirilen Akşemsettin İlkokulu'nu ziyaret eden Vali Öz, çok sayıda öğrenci ve velilerin de bulundukları okul bahçesinde kendileri için sadece 5 koltuk bırakıldığı görünce talimat verip koltukları kaldırttı. Bir öğrencinin şiir okumasını, okulun tadilat bedelini üstlenen firma yöneticisi ile Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş'ın konuşmalarını öğrencilerle birlikte ayakta izleyen Vali Öz, programın sonunda İHA muhabirine yaptığı açıklamada koltukların okul yöneticileri tarafından nezekaten konulduğuna vurgu yaparak, "Biz koltuklara otururken, çocukların ayakta durması hoş olmazdı" dedi.


Amasya'da yapılan çalışmalarla ildeki okulların alt yapı, bina tesis ve donanımın tamamlanırken, hizmet kalitesinin de artırılmasını planladıklarını anlatan Öz, okulun boya ve tadilat çalışmalarına yaklaşık 50 bin liralık destek sağlayan Özmaya Sanayi A.Ş Müdürü Cihangir Uzuner'e desteğinden dolayı plaket verdi.
Vali Öz, il genelindeki kurumlarla okulların kardeş olduğu Kardeş Okul Kardeş Kurum Projesi'nin de olumlu sonuçlar verdiğini kaydetti.
Sınıfları dolaşan Vali Öz, sorular sorduğu öğrencilerle de sohbet etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!