Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Valilikten, köylüyle tartışan kaymakamla ilgili açıklama

Konya Valiliği, Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu'nun Valilik emrine alındığını ve Vali Yardımcısı Mehmet Aydın'ın geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirildiğini açıkladı.

Valilikten, köylüyle tartışan kaymakamla ilgili açıklama

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Ilgın ilçesinde Türkiye Kömür İşletmelerinin ruhsatlandırdığı alandaki çalışmalara engel olan Çavuşçugöl Mahallesi'nin bir kısım sakininin dün kolluk kuvvetlerine mukavemet gösterdiği ve iki personeli yaraladığı anımsatıldı.

Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu'nun mahalle sakinleri ile toplantı yaptığı aktarılan açıklamada, bu sırada mahalle sakinlerinden bazılarının, topluluğu galeyana getirerek, devlet temsilcisine gösterilmemesi gereken tavır sergileyip bazı sözler sarf ettiği belirtildi.

"KADİROĞLU'NA HAKARET EDENLERLE İLGİLİ İŞLEM BAŞLATILDI"

Bu tahrikler karşısında istenmeyen bir sözün, Kaymakam Kadiroğlu tarafından sarf edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Toplulukta kolluk kuvvetlerine mukavemet eden, Kaymakam Kadiroğlu'na karşı tahrikte bulunan ve hakaret edenlerle ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır. İstenmeyen bu hadiseden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Konya Valiliği emrine alınmıştır. Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ise geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir."  

NE OLMUŞTU?

Ilgın'ın Çavuşcugöl Mahallesi'nde tarlalarının kamulaştırılmasını istemeyen köylüler dün şirketin iş makinelerinin tarlalarına girerek çalışma yapmasına karşı traktörleri ile birlikte Çavuşcugöl-Tursunlu karayolunu kapatarak oturma eylemi yaptı.

Jandarma ile köylüler arasında arbede yaşandı. Arbedenin ardından köylünün talebi üzerine Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu öğleden sonra köye geldi. Kadiroğlu yaşlı bir köylü ile tartıştı. Kadiroğlu tartıştığı köylüye "Pislik yapma lan" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!