Vali Küçük: Bursa 2023'e hazır

Bursada Bugün yönetim ve kadrosunu kabul eden Bursa Valisi İzzetin Küçük, Bursa'nın 2023 hedeflerine adım adım ilerlediğini belirterek, "Buraya ziyarete gelen pek çok kişinin de söylediği 'Yaşanacak şehir'. Bursa Türkiye'nin koyduğu 2023 hedeflerini de çoğunu kendi başına yakalamış bir şehir" dedi.

Vali Küçük: Bursa 2023'e hazır

SEFA BALABAN-SEDA ÖZDOĞAN/BURSADA BUGÜN

Bursada Bugün yönetim ve kadrosu, Bursa Valisi İzzettin Küçük'ü ziyaret etti. Bursada Bugün İcra Kurulu Başkanı Ferdi Yılmaz, Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir ve köşe yazarı Mehmet Ali Ekmekçi'nin hazır bulunduğu ziyarette konuşan Vali İzzettin Küçük, vatandaşların sorunların bürokrasiye iletilmesinde medyanın önemli etkisinin olduğunu söyledi.

BURSADA BUGÜN'E VALİ KÜÇÜK'TEN ÖVGÜ

Bursada Bugün'ün Türkiye'nin yerel olarak en çok takip edilen sitesi olduğunun altını çizen Vali Küçük,

"Bursada Bugün'ün değerli yöneticilerini burada ağırladık. Kendilerini zaten takip ediyordum. Kendileri de Türkiye'nin yerel olarak en çok takip edilen sitesi. Sayı olarak, içerik olarak incelediğinizde gerçekten dolu, aktüel ve yaşayan bir site. Bu müesseselere hepimizin, başta kamu yöneticilerinin ihtiyacı var. Toplumda, sokakta, mahallede olan biteni, sorunu, talebi her zaman yakalayamayabiliriz. Bunu basın aracılığıyla biz görüyoruz, uzanıyoruz bilgi sahibi oluyoruz ve ona göre çözüm üretiyoruz. Bu anlamda basın, medya bizim çalışma ortağımız. Bu anlamda kamusal bir güç kullanıyor" dedi.

"BURSA, TÜRKİYE'YE GÜÇ KATAN BİR ŞEHİR"

Bursa'nın Türkiye'nin her anlamda göz bebeği bir şehri olduğuna dikkat çeken Vali Küçük, "Sanayisi, tarımı ve turizmi ve insan gücü potansiyeli ile her zaman Türkiye'ye güç katmış bir şehir. Bu özelliğini bundan sonra da sürdürecektir. Çevremizde ve şehrimizde heyecan verici yatırımlar var. İzmir otoyolu, bu sene olmazsa 2019 yılı başında devreye girecek. Bu proje ilimizi direkt ilgilendiriyor. Büyük yatırımlardan biri olan şehir hastanemiz 2019 yılında hizmete girecek. Buranın devreye girmesi ilimizin sağlık sorunlarını yıllarca öteleyecek değil, aynı zamanda sağlık turizmine güçlü bir pencere açacaktır. Çanakkale köprüsü de ilimizi doğrudan ilgilendiren büyük bir yatırımdır. Osmangazi Köprüsü'nün yapılması ile şehrimiz İstanbul'a çok güçlü bir şekilde bağlanmıştır. Otomobil test sürüş merkezi Yenişehir'de bu sene sonunda çalışmalara başlayacak. Türkiye'nin ilk test merkezi olacaktır" diye konuştu.

"TEKNOSAB TÜRKİYE'NİN BÜYÜK YATIRIMLARINDAN BİRİ"

TEKNOSAB'ın Bursa'nın ve Türkiye'nin en büyük yatırımlarından biri olduğunu dile getiren Vali İzzettin Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü; "Diğer alt kademe yatırımlardan hiç bahsetmiyorum. Bunlar ilimizin büyük yatırımları. Bu arada TEKNOSAB'dan bahsetmem gerekiyor. İlimizin ve Türkiye'nin büyük yatırımlarından biri. Tamamen fiberoptik, dijital bir altyapı ile yapılan Türkiye'nin ilk ve tek gerçek organize sanayisi. İnşallah 5 sene sonra orada 25 milyar dolarlık bir ekonominin olacağına inanıyoruz. Tekrar ediyorum sadece Bursa'nın değil Türkiye'nin önemli yatırımlarından bir tanesi."

"BURSA 2023 HEDEFLERİNE ADIM ADIM İLERLİYOR"

Bursa'nın 2023 hedeflerine adım adım ilerlediğini hatırlatan Küçük, "Bursa'nın önü açık, yolu açık, geleceği aydınlık. Bursa'da yaşamak sadece maddi anlamda bir avantaj değil, sabah Bursa'da uyanmak keyif verici. Buraya ziyarete gelen pek çok kişinin de söylediği 'Yaşanacak şehir'. Bursa Türkiye'nin koyduğu 2023 hedeflerini de çoğunu kendi başına yakalamış bir şehir. Milli gelirde biz şuan 17 bin dolardayız. İş gücü ve istihdamda gayet iyi durumdayız. İşsizlik oranımız yüzde 2 buçuk civarında. Bu hedeflerin bir kısmına varmışız, bir kısmına da çok yakınız. Biz daha öteleri yakalayacağız" şeklinde konuştu.

Bursada Bugün İcra Kurulu Başkanı Ferdi Yılmaz, Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir de, Vali Küçük'e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!