Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vali Harput'tan Bursaspor için buzları eriten yemek

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Timsah Arena'nın gelir paylaşımı yüzünden aralarında sert rüzgarlar esen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'yı yemekte bir araya getirdi. Yemeğe Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam da katıldı.

Vali Harput'tan Bursaspor için buzları eriten yemek

Bursa Valiliği'nin Merinos'ta düzenlediği yemekte Bursaspor'un problemleri ve gelecekle ilgili planlamalar masaya yatırıldı.
Toplantıdan önce konuşan Bursa Valisi Şahabettin Harput, "Bursaspor yeni sezona başladı. Talihsiz bir maç ile Avrupa'ya veda etmek zorunda kaldı. Bursaspor'un geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği o başarıyı bu sene tekrar başarmasını istiyoruz. Bursaspor gönüllerimizin sevgilisidir. Aynı zamanda tüm Bursalıların sevgilisidir. Bursaspor'un başarıya giden yolda ihtiyaçlarını değerlendireceğiz. Bursaspor bizim evladımız gibidir. Her zaman başımızın tacıdır. Bursaspor'un başarıdan başarıya koşmasını istiyorsak şehir olarak Bursaspor'a destek vermeliyiz" dedi.

"BURSASPOR'UN MARKA STADYUMUNU ÖNÜMÜZDEKİ SEZONA YETİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Bursaspor'un güzel sezon geçirmesini temenni ettiklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursaspor güzel 3 sene geçirdi. Avrupa Kupalarına katıldık. Güzel sezon geçirerek tekrar Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz. Bursa kenti bu görevini yerine getirecek. Aradan sonra başlayacak maçlarla birlikte yeniden çıkışa geçmelerini istiyoruz. Bunu yapacak alt yapı müsait. Bursaspor'un geleceği konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bursaspor'un marka stadyumunu önümüzdeki sezona yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Bunların hepsi Bursaspor ve Bursa için. Bursa'nın güçlü kent olduğunu gözüküyor. İnşallah önümüzdeki sezon ve diğer sezonlarla birlikte dünyanın gündeminde Bursaspor olacak" ifadelerini kullandı.

"BURSASPOR'U ARTIK 5'NCİLİK KESMİYOR"
Bursaspor'un şehre çok şey kattığını ifade eden Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, "Bursaspor, Bir çok şeyin önüne geçti. Türkiye Ligi'nde şampiyon olarak bunu gerçekleştirdi. Büyümeyle birlikte sıkıntılarda oluyor. Bu yemekte sıkıntılarımızı dile getireceğiz. Bursaspor her şeye layık. Hepimiz geçiciyiz. Bursaspor kalıcı. Bursaspor'u artık 5'ncilik kesmiyor. Daha önce küme düşme tehlikesi yaşıyorduk. Artık bu durum değişti. 5'nci olsanız eh deniyor. Artık Bursaspor'dan başarı bekleniliyor. Başarının da şartlardı var. Mühim olan buraya gelmekle birlikte kalabilmek. Bütün arzumuz Bursaspor'un zirve takımı olmasıdır" diye konuştu.

"BURSASPOR'UN ŞEHRE YAPTIKLARINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALIYIZ"
Bursaspor ve şehrimiz için 3 tane önemli insanla bir araya geldiklerini söylene Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bu durum Bursaspor'un teknik direktörü olarak büyük şans. Bursaspor'un şehre yaptığı katkıları göz önünde bulundurmalıyız. Nasıl daha iyi Bursaspor oluşturabiliriz? Türkiye'de 4 büyükler gerçeğini ortadan kaldırıp 5 büyükler söylemini ortaya çıkarttıysak, bunu kemikleştirmeliyiz. Bu yemekte bunları konuşacağız. Bu iş kent hareketi haline getirilmezse bu başarıla gelip geçici olur. Bunu Türk futbolunda çok yaşadık. Bizim önümüzde şehrimiz ve Bursaspor için 2 değerli insan var. 6 Eylül'ün milat olacağını düşünüyorum. Bundan sonra şehrin Bursaspor'a daha çok önem vereceğine inanıyorum. Bundan önceki dönemlerden daha güzel olacağını umut ediyoruz. Böyle güzel ortamda bulunduğum için herkese teşekkür ediyorum.Bizim üreteceğimiz başarılarla bu iyi niyetlerinin karşılığını vereceğiz" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!