Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

VALİ HARPUT 3 ÇOCUK İSTEDİ

Bursa'da, Türk Medeni Kanunu'nun kabul edilişinin 85'inci yıldönümü dolayısıyla 17 çiftin toplu nikahı kıyıldı.

VALİ HARPUT 3 ÇOCUK İSTEDİ

Barış Manço Kültür Merkezi'ndeki nikah merasimine eşi Funda Harput ile birlikte katılan Vali Şahabettin Harput, yeni evli çiftlere mutlu ve mesut bir ömür diledi. Harput, "Evlilik çok önemli bir müessesedir. Aile yapısı güçlü olan bir milletin devlet yapısı da o derece sağlam olur. Bugün temelini atacağınız bu aile yapısının önemini bilip ona göre davranmalısınız" dedi.
Birçok Avrupa ülkesinin Türkiye'yi kıskandığını ifade eden Harput, yaş ortalaması 50'nin üzerinde olan Avrupa ülkelerinde mevcut nüfusun da giderek azaldığını kaydetti. Türkiye'de yaş ortalamasının genç olduğuna dikkati çeken Harput, Başbakan Erdoğan'ın 3 çocuk tavsiyesini hatırlatarak, "Biz evliliği çok önemsiyoruz. Her bekar kız ve erkek evlenecek. Bir birlerini sevecekler. Ailenin meyvesi çocuktur. Başbakanımız en az 3 çocuk tavsiye ediyor. Bizim de Avrupa'nın durumuna düşmememiz içim bu mühim" diye konuştu.
Daha sonra şahitler huzurunda Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin çiftlerin nikahını kıydı. Harput çifti, dünya evine girenlere altın taktı. Çiftler ardından düğün pastalarını kesti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!