Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vali'den Ali'nin ölümüne skandal yorum!

Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemlerinde bir grubun saldırısına uğrayan ve uzun süre yoğun bakımda kalan Ali İsmail Korkmaz bugün yaşamını yitirdi.

Vali'den Ali'nin ölümüne skandal yorum!

Otopsi raporu açıklanan Korkmaz'ın ölüm nedeni "kafa travmasına bağlı beyin kanaması ve buna bağlı komplikasyonlar" sonucu gerçekleştiği belirtilirken, ölümün kalp rahatsızlığı sonucu gerçekleşmediği vurgulandı.

Eskişehir'deki bu korkunç olaydan sonra CNN Türk de Eskişehir Valisi'ni canlı yayına bağladı. Canlı yayında Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtlayan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüne neden olan darp olayını polisin yapmadığını söyleyerek, "Kendi arkadaşlarına bile zarar verip 'polis yaptı' süsüne büründürmeye çalışıyorlar" dedi.

 

"ALİ İSMAİL KORKMAZ'A DARBEYİ VURAN KİM?"

Nevşin Mengü, programına konuk olarak aldığı Eskişehir Valisi'ne ilk olarak 'Ali İsmail Korkmaz'a darbe'yi vuran kim?' diye sordu. Vali Güngör Azim Tuna'nın "Bunu yapan kesinlikle Türk polisi değil. Olaya birtakım kişiler karıştı. Kendisi hastaneye gidiyor geliyor. Birkaç hastane... Sonradan birtakım şeyler gelişiyor." dedi.

Nevşin Mengü'nün 'Birtakım kişiler kim?' sorusuna ise Vali Tuna şu yanıtı verdi:

"Aşağı yukarı 40 civarında kamera görüntüsü topladı arkadaşlar ve savcılığa götürdüler. Şuan bir adli aşamadayız. Süreç devam ediyor. Yani o muallak kişilerin kim olduğuna yönelik tespit yapılamadı hâlâ."

POLİS YAPTI SÜSÜ VERİLİYOR

Nevşin Mengü ile Vali Güngör Azim Tuna'nın konuşması şöyle devam etti:

Vali Tuna: " Gezi Parkı eylemleriyle ilişkili o günlerde bütün Türkiye'de olduğu gibi burada da hadiseler yaşadık. Bir takım gruplar işi provaket etmeye çalıştılar hatta aldığımız duyumlara göre kendi arkadaşlarına zarar verip 'polis yaptı' süsüne büründürmeye çalışan gruplar oldu. Bu tür durumlar varken farklı bir görüntü yaratmaya gerek yok. "

Nevşin Mengü: Biz bir görüntü yaratmaya çalışmıyoruz. Sadece sorulara yanıt bulmaya çalışıyoruz.

Vali Tuna Bu konuda biraz daha hassas olalım yani.

Nevşin Mengü: Biz hassas davranıyoruz zaten. Onun için yayına aldık sizi. Hassas bir şekilde üzerine gidelim ve en azından yanıt bulalım diye.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!