Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Vajina krizi'nde son raund

AK Partili Arınç'ın başlattığı 'vajina' krizini çözmek için kadın vekilleri yemeğe davet eden Bakan Şahin, CHP gelmeyince daveti iptal etti

'Vajina krizi'nde son raund

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka arasındaki "vajina" tartışması üzerine yaşanan krizi yumuşatmak için TBMM'de kadın vekillere vereceği yemeği, CHP ve MHP'li vekillerin resti üzerine iptal etti. .

Şahin krizi yumuşatmak amacıyla TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçesi görülülürken, kadın milletvekillerine yemek organize etti. Ancak, CHP TBMM Grup Başkanlığı, CHP'li kadın milletvekillerinin yemeğe katılmayacağı bildirildi. MHP'li kadın vekillerin de katılmayacağını öğrenen Şahin, Genel Kurul'da temaslara başladı.

BDP'li Buldan 'orta yol' önerdi
BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan,  Şahin'e  "Orta yol bulmanız gerekiyor. Sadece BDP ile yemek yemeniz şık olmaz" dedi. Buldan ve Şahin, daha sonra MHP'li TBMM Başkanvekili Meral Akşener ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'le görüştü.

MHP'li kadın milletvekilleri Şahin'e, "Neden Nazlıaka'yı aramadınız?" diye sitem edince Şahin "Yurtdışındaydım, herşeye yetişmem ve açıklama yapmam mümkün değil" karşılığını verdi. MHP'li vekiller sonunda yemeği iptal etmesi önerisinde bulundular. Şahin ise, yemeği erteleyebileceğini belirtirken, Nazlıaka'yı hemen arayacağını söyledi. TBMM'deki temaslarının ardından Şahin dün vereceği yemeği iptal etti.

Bakan Şahin, Nazlıakayı TBMM Genel Kurulu salonundan bir kaç kez aradı. Ancak Nazlıaka avukatlarıyla toplantı halinde olduğu için ulaşamadı. Milliyet'e konuşan Nazlıaka, toplantıdayken Bakan'ın aradığını ve bu nedenle görüşemediklerini belirtirken, "Sayın Bakan, Bülent Arınç'ı kınayıncaya kadar düzenlediği hiçbir etkinliğe katılmayacağım" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!