Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

VAHŞİ CİNAYETE ÖMÜR BOYU HAPİS

Bursa'da gayrimenkul zengini Leyla Oğuz'u el ve ayaklarını bağladıktan sonra başına sert bir cisimle vurarak öldürüp, evdeki ziynet eşyalarını çaldıkları iddiasıyla yargılanan üç sanık ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezalarına çarptırıldı.

VAHŞİ CİNAYETE ÖMÜR BOYU HAPİS

Olay Fethiye Mahallesi'nde meydana geldi. Leyla Oğuz, evinde ziynet eşyalarını çalan kişiler tarafından başına sert bir cisimle vurularak öldürüldü. Leyla Oğuz'un cesedini torunu bulmuştu.
Çevredeki güvenlik kameralarını izleyen polis, üç zanlıyı yakalamıştı.
Haklarında, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Tasarlayarak adam öldürmek', 'Nitelikli yağma' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Mevlit Özdemir (38), Nuh Şafak (31) ve Mevlit Körpi'nin (32) yargılanması sona erdi.
Daha öne birbirlerini suçlayan sanıklardan Mevlit Özdemir, yazılı savunmada, pişmanlık duygularını dile getirdi. Eve hırsızlık için geldiklerini fakat alarm sistemini görünce dışarıda beklediğini belirten Özdemir, "Kimseyi öldürmedim. Beraatımı istiyorum" dedi.
Duruşmada son sözünü söyleyen Mevlit Körpi ise, hırsızlık suçunu kabul ederken, kadının öldürülmesine karışmadığını belirtti. Yaşlı kadının, Özdemir tarafından elleri ve ayaklarından bağlanarak evdeki korkuluklara asıldığını iddia eden Körpi, "Altınları alıp evden çıkarken, Leyla Oğuz'un nabzı atıyordu. 112 Acil Servise haber vermek istedim Nuh kabul etmedi. Sonra 22 bin TL'ye bozdurduğumuz altınları paylaştık. Benim de annem, babam ve bir eşim var. Böyle bir olay karıştığımız için çok pişmanım. Ancak kimseyi öldürmedim" dedi.
Nuh Şafak'ın, hırsızlık suçunu kabul edip cinayete karışmadığını söylediği duruşma sonrası mahkeme heyeti, tutuklu üç sanığa, 'Bir suçu kolaylaştırmak için adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, çaldıkları altınlar için ise her birine 13'er yıl hapis cezası verdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!