Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vahide Gördüm jürideki görevinden de ayrıldı

48. Altın Portakal Film Festivali'nde jüri üyesi, oyuncu Vahide Gördüm, sağlık sorunları nedeniyle jürideki görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

Vahide Gördüm jürideki görevinden de ayrıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğinde düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, 8 Ekim Cumartesi akşamı "Açılış ve Onur Ödülleri Töreni" ile başladı. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyesi Vahide Gördüm, sağlık sorunları nedeniyle, jüri üyeliğinden ayrılmak zorunda kaldı.

Göğüs kanseri olduğu açıklanan ve sevenlerine '6 ay sonra turp gibi olacağım' mesajı gönderen oyuncu Vahide Gördüm'ün, daha önce yapılan açıklamada jürideki görevine devam edeceği açıklanmıştı. Ancak bugün AKSAV tarafından yapılan açıklamada, dizi ve sinema çalışmaları askıya alan oyuncunun jürideki görevine de devam edemeyeceği bildirildi.

Festivalin bu yılki teması 'Ve Kadın Dünyaya Dokundu' olması sebebiyle Müjde Ar'ın başkanlığında sadece kadınlardan oluşturulan jüride yer alması beklenen Gördüm, görevinden ayrıldı.

Tamamı kadınlardan oluşan bu özel jüride, Yönetmen Handan İpekçi, oyuncular Bergüzar Korel, yazarlar Ayşe Kulin, Yaşar Seyman, sanat yönetmeni Annie Geelmuyden Pertan, müzisyen ve oyuncu Şevval Sam, sinema eleştirmeni Melis Behlil, gazeteci Çiğdem Anad ve Prof.Dr. Serpil Kırel yer alacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!