Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üzülmez'den çenesuyu ve paşasuyu açıklaması

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, Paşasuyu ve Çenesuyu ile ilgili basında çıkan haberlere yönelik bir açıklama yaptı.

Üzülmez'den çenesuyu ve paşasuyu açıklaması

Üzülmez, İzmit Belediyesi bünyesinde görev yapan müdürlerin Çenesuyu'nun marka değerine ya da kimyasal yapısına kesinlikle bir eleştiri getirmediğini aksine Çenesuyu'nun kimyasal yapısının değerlendirme kriterlerinde referans gösterildiğini ifade etti.
Gazetelerde yayınlanan haberin içeriğinin bunu çok iyi anlattığını dile getiren Üzülmez, "İzmit Belediyesi yönetiminin ve müdürlerinin ilimizin değerlerine ilişkin bu tarz eleştiriler yapması ya da ifade edildiği gibi karalama amaçlı söylemlerde bulunması söz konusu dahi değildir" dedi.
Kendisine bağlı olarak çalışan Sarbaş ve Bekaş şirketlerinin Genel Müdürü Ahmet Orak ve İşletme İştirakler Müdürü Gökalp Akpir'in Paşasuyu ile ilgili çalışmalar hakkında basın mensuplarından gelen soruları yanıtladığını söyleyen Üzülmez, "Müdürlerimiz basın mensuplarının su kalitesi ve debisine ilişkin sorularına yanıt verirken başarılı bir örnek olan Çenesuyu ile karşılaştırma yapmıştır. Ancak bu Çenesuyu'nu kötülemek için değil, bu başarılı bir markayı referans göstermek amacıyla yapılmıştır" diye konuştu.
Üzülmez, "Müdürlerimizin 'Paşasuyu'nun debisi Çenesuyu'nun debisinden daha yüksek. Yalnızca iletkenlik oranımız fazla. İletkenlik oranı suyun sağlığıyla ilgili risk oluşturmuyor, sadece ağız tadında değişiklik fark ediliyor. Mesela Çenesuyu'nun iletkenliği 1,5, Paşasuyu'nun 15. Şimdi bu iletkenliği en kullanılabilir şekilde almak için çalışıyoruz. Çünkü amacımız doğal, işlenmemiş kaynak suyu satmak. Paşasuyu'nun 'ayna' dediğimiz su alınan noktaları var. İki ayna tespit edildi. İletkenliği en az olan, kimyasallarla ve toprakla en az etkileşimi olan yerini tespit ediyoruz.' şeklindeki ifadeleri görüldüğü gibi asla bir rekabet ya da karalama mesajı taşımamaktadır. Aksine sertlik derecesinin yüksekliği ile Paşasuyu'nun Çenesuyu'na göre daha sert olduğu ve Çenesuyu'nun sertlik değerinin çok ideal olduğu konu edilmektedir. Sonuç olarak Çenesuyu da bizim, Paşasuyu da bizim. İzmit'te biziz Derince de biz. Bizler birbirimizin siyasi ve ticari başarıları ile gurur duyar, mutlu oluruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!