Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Uzlaşmaya vurgu yapmaya çalışıyorum"

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, partilerin başörtüsü sorununu iç politika malzemesi yapmaması durumunda bu sorunun çözülebileceği yönündeki açıklamasına ilişkin, "Ben uzlaşmaya vurgu yapmaya çalışıyorum. Uzlaşarak çözersek çözüm daha kalıcı olur" dedi.

''Uzlaşmaya vurgu yapmaya çalışıyorum''

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 4 Eylül Sivas Kongresi'nin 94'üncü yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere sabah saatlerinde özel uçakla Sivas'a geldi. Nuri Demirağ Havaalanı'nda Sivas Vali Vekili Salih Ayhan, AK Parti Sivas milletvekilleri Ali Turan, Hilmi Bilgin, CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, ve protokol üyeleri tarafından karşılanan TBMM Başkanı Çiçek ve Bakan Yılmaz daha sonra 5'inci Piyade Tugay Komutanlğı'na geçerek göreve yeni başlayan Tuğgeneral Fatih Celalettin Sağır'ı ziyaret etti. TBMM Başkanı Çiçek ve Milli Savunma Bakanı Yılmaz daha sonra yemeğe geçti.

BAŞÖRTÜSÜ AÇIKLAMASI

Yemek öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Çiçek, partilerin başörtüsü sorununu iç politika malzemesi yapmaması durumunda bu sorunun Meclis'te çözülebileceği yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Ben uzlaşmaya vurgu yapmaya çalışıyorum. Türkiye'de bize soru olarak sorulan toplumun gündeminde sorun olarak ne var ise bunları herşey kanunlar vesaire değilde uzlaşarak çözerisek daha kalıcı çözüm olur. Daha tutarlı çözümler olur. Uzlaşmaya vurgu yapmak adına bana öyle bir soru soruldu. Onu da söyledim. Gerçekten Türkiye belli bir olgunluğa geldi. Bundan 10 sene evvel, 20 sene evvel, 30 sene evvel çok sert tartıştığımız, gerginlik sebebi olan bir çok konu toplumun da bu yöndeki katkısı ile siyasetçilerimizin bu yöndeki mütakabatı ile hoş görüsü ile toleransı ile kanun çıkmadan, mevzuat çıkmadan pekala bugün toplumun tabi hali olarak bunlar önümüzde duruyor. Onun için bir çok şeyi uzlaşarak çözersek, bir birimize anlayış göstererek çözersek daha kalıcı olur. Bu ve bunun topluma getirisi de öyle olur. Meseleye öyle bakmak lazım."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!