Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Uzaktan eğitimde ilk etap tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih Projesi kapsamında gerçekleştirdiği EBA (Eğitim ve Bilişim Ağı) teknolojisi eğitimlerinde ilk etap bugün itibariyle sona eriyor.

Uzaktan eğitimde ilk etap tamamlandı

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde Çardak, Plevne ve 25 Eylül İlköğretim okullarında ilçe, belde ve köylerde görev yapan öğretmenler bugün son oturumla ilk etap eğitimlerini tamamladı.

Bakanlık tarafından hedeflenen projede öğretmenlere farklı zengin ve eğitici içerikler sunmak, bilişim kültürünü yaygınlaştırarak eğitimde kullanılmasını sağlamak, İçerikle ilgili ihtiyaçlara cevap vermek, sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunmak, zengin ve gittikçe büyüyen arşiviyle derslere katkı sağlamak gibi konularda eğitim veriliyor. Fizik-kimya-biyoloji gibi derslerde kullanılan deneyler çeşitli ortamlarda çekilerek video halinde sisteme yüklenecek. Böylece öğrenciler hem izleyecek hem de izlediklerini uygulayarak öğrenme seviyelerini yükseltebilecekler. Öğrenciler açısından da büyük kolaylık sağlayacak olan sistemde sağlık sorunlarından veya doğal afetlerden dolayı bir süre okula gidemeyen öğrencileri elektronik ortamda izledikleri videolarla derslerini evlerinde de görebilecek. Ayrıntılı konu anlatım videolarını izleyerek bilgisini pekiştirecek, öğrendiklerini sağlamlaştıracak. Aynı konuların farklı tekniklerle ekrana geleceği yeni teknolojide öğrenciler farklı öğretmenlerle birlikte ders işleyebilecek. Öğretmenler bu uygulamanın hem eğitimciler hem de öğrenciler açısından büyük fayda sağlayacağına inandıklarını belirtti. Ankara'dan canlı yayınla gerçekleşen bir hafta boyunca işlenen ilk etap eğitimleri bugün sona ererken ikinci etabın Temmuz ayı içerisinde gerçekleşeceği belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!