Üvey ailesiyle birlikte öz annesini arıyor

Henüz 2 günlükken ailesi tarafından evlatlık verildi, şimdi gerçek ailesini arıyor...

Üvey ailesiyle birlikte öz annesini arıyor

İzmir'de henüz 2 günlükken ailesi tarafından Eryılmaz ailesine evlatlık verilen 16 yaşındaki Fatma Eryılmaz, öz babası ve öz 7 kardeşini üvey annesi ve babasının vasıtasıyla tanışma fırsatı bulurken öz annesi Saadet Topal ile tanışamadı. Fatma Eryılmaz, öz kardeşlerinin de yıllardır annesi Topal'a ulaşamadığını belirterek, annesini bulmak için yetkililerden yardım istedi.

Emekli işçi Hasan Eryılmaz (68) ile ev hanımı Şehriban Eryılmaz (51) çifti, uzun yıllar çocuklarının olmaması nedeniyle evlatlık çocuk edinme kararı aldı. Eryılmaz çifti, 1997 yılında Selçuk ilçesindeki bir hemşire tanıdıklarından yeni doğan bir çocuğun annesi ve babası tarafından evlatlık verileceği haberini aldı. Henüz 2 günlük olan Fatma, ailesi tarafından mahkeme kararıyla Eryılmaz çiftine evlatlık verildi.

KARDEŞLERİNE ULAŞTI
Baba Mehmet Topal'ın zaman zaman kızı Fatma'yı görmeye evlerine geldiğini belirten Eryılmaz çifti, "Fatma'yı evlatlık edinirken Fatma'nın öz annesi Saadet Topal'ı sadece mahkemede gördük. Zaman zaman eve gelip kızını gören babası Mehmet Topal, çalışmak için gittiği Erzurum'da 11 yıl önce hastalanarak hayatını kaybetti. Fatma'nın öz babası öldükten sonra 2'si erkek 7 öz kardeşine ulaşıp Fatma'yla tanıştırdık. Ama geçmişte sık sık kocası tarafından darp edildiğini duyduğumuz öz annesi Saadet Topal'a ulaşamadık" dedi.

"GERÇEK ANNEMİ TANIMAK İSTİYORUM"
Kardeşlerinden sonra öz annesine de ulaşmaya çalışan Fatma Eryılmaz, "Öz kardeşlerim de annemden haber alamıyor. Anneme dair hiç bir fotoğraf yok. Beni evlatlık alan ailem ilk ve son defa mahkemede görmüşler. Şu anda 50'li yaşlarda olacağı tahmin ediliyor. Gerçek annemi tanımak istiyorum. Beni doğuran kişi olarak hala hayatta mı bilmek istiyorum. Başka kardeşlerim varsa onları da tanımak istiyorum. Lütfen görenler bize ulaşsın. Ya da beni duyuyorsa benimle bağlantı kursun" dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!