Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

UÜ'de YÖK ve ODTÜ olaylarına protesto

Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) bir grup öğrenci, YÖK'ün yeniden yapılandırılmasını ve ODTÜ'de yaşanan olayları protesto etti.

UÜ'de YÖK ve ODTÜ olaylarına protesto

"İnsan, toplum ve doğa yararına üniversite istiyoruz" yazılı pankartla YÖK ve hükümet aleyhinde sloganlar atarak yürüyen grup, Sosyal Mediko önüne kadar geldi. YÖK'te yapılması planlanan yeni düzenlemeye karşı çıkan grup, ayrıca ODTÜ'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında yaşanan olayları kınadı. Islıklar eşliğinde yürüyen gruba bazı öğrenciler de alkışlarla destek verdi.
"Parasız eğitim, parasız sağlık", "Her yer ODTÜ, her yer direniş", "YÖK'te reform olmaz, YÖK kaldırılsın" şeklinde sloganlar atan grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Hasan Özaydın, "Bu ülkenin Başbakanı 3 bin 600 polisle bir üniversiteye giremez. Bu hasmane saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Ayrıca bu ülkeye sayısız bilim adamı yetiştirmiş öğretim üyelerine ve hocalarımıza hakaret etmesini asla kabul etmiyor ve söylediği sözlerin hepsini kendisine iade ediyoruz. Bu ülke kimsenin babasının çiftliği değil ve olmayacaktır" ifadelerini kullandı.
Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

UÜ'de YÖK ve ODTÜ olaylarına protesto UÜ'de YÖK ve ODTÜ olaylarına protesto UÜ'de YÖK ve ODTÜ olaylarına protesto UÜ'de YÖK ve ODTÜ olaylarına protesto
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!