'Üst seviyede bir motivasyona sahibiz'

Türk Standartları Enstitüsü Bursa İl Koordinatörü ve Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman, "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adı altında düzenlenen eğitim programı kapsamında, Uludağ Üniversitesi öğrencilerini "Kalite Kirliliği, Takım Çalışması ve TSE" hakkında bilgilendirdi.

'Üst seviyede bir motivasyona sahibiz'

 

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi ek binasında gerçekleşen seminerde, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü Öğretim Üyesi ve Kalite Birliği Derneği Başkan Vekili Prof. Dr. Erkan Işığıçok, Kalite Birliği Derneği Genel Sekreteri Mustafa Toğuş, TSE Bursa Kalibrasyon Laboratuvar Müdürü Mustafa Ekin ve Botaş Makine Yüksek Mühendisi Feridun Baykara da hazır bulundu.

 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, TSE Bursa İl Koordinatörü ve Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman, yaşanan kalite kirliliğinden ve nedenlerinden bahsederek, kuruluşların yönetim sistemlerinde önemli hatalar yapıldığını ve bu önemli hataların verimliliği azalttığını belirtti. Karaman, "Verimliliğin azalması; işveren, çalışan, müşteri ve toplum için önemli kayıplara neden olmaktadır. Kayıpların nedenlerine artık hatalar değil, günahlar demenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Hiçbir kuruluşu ya da kişiyi, hedef göstermiyor ve sorumlu tutmuyoruz. Amacımız,  doğruyu ifade ederek, uyarmak ve uyandırmaktır" diye konuştu.

 

Organizasyonlarda takım çalışmasının önemine de değinen Karaman, "Doğru seçilmiş arkadaşlarla iyi bir takım oluşturarak, başarılı olabilirsiniz. Fakat iyi bir takım için ilkeli olmalı ve inanmalısınız. Kendiniz için, kuruluşunuz için, organizasyonunuz için, ülkeniz için daha ileriye, daha yükseğe, en yükseğe ulaşmalısınız. Bunun için ihtiyacınız olan üstün bir motivasyon ve organizasyonunuzun 'organize olmuş organizasyon' haline gelmesidir" dedi.

 

Karaman ayrıca, üst seviyede bir motivasyona sahip olan Kalite Birliği'nin seminerleriyle üniversiteden mezun olan öğrencilerin, sanayi ve üretime büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!