Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üsküplü gençlerin Bursa çıkarması

Bursa'yı daha yakından tanımak için Makedonya'nın Üsküp şehrinden gelen yetim çocuklar, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Üsküplü gençlerin Bursa çıkarması


Makedonya Üsküp El-Hilal Derneği gözetiminde Bursa'ya gelen Üsküplü 50 yetim öğrenci, Bursa gezisine Büyükşehir Belediyesi ziyaretiyle başladı. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Üsküplü gençleri meclis salonunda ağırladı. Gençlere Bursa hakkında bilgi veren Karadağ, "Üsküplü gençler Bursa'nın Balkanlar'daki kardeşleridir. Bursa genç nüfusun ağırlıklı olduğu bir şehir. Dillerimiz farklı olsa da biz Balkanlar'ı kardeşimiz gibi görüyoruz" dedi.
Şehit çocuklarının her zaman Bursa için önemli ve ayrıcalıklı olduğunu belirten Karadağ, misafirlerine çeşitli hediyeler verdi.
El-Hilal Derneği yöneticileriyle birlikte Bursa'ya gelen gençler, geziye katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Karadağ'a teşekkür etti. Üsküplü gençler şehrin tarihi ve turistik mekanları gezerek, kültür ve medeniyet şehri Bursa'yı daha yakından tanıyacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!