Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ürküten sergi

İstanbul'da açılan 'Köpek Balığı Dünyası Sergisi' sergisini gezen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, nesli tükenmiş, 15 metre uzunluğundaki bir köpek balığına ait fosili görünce "İyi ki nesli tükenmiş" şeklinde espiri yaptı.

Ürküten sergi

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan deniz canlılarından köpek balıklarına dikkati çekmek amacıyla hazırlanan ve dünyanın pek çok yerinde sergilenen ''Köpek Balığı Dünyası Sergisi'', İstanbul'da açıldı.

Trump Mall Exhibition Center'daki serginin açılışına katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gazetecilerle sergiyi gezdi.

Mutlu, sergiyi gezerken yaptığı esprilerle kendisini takip eden heyeti güldürdü.

Nesli tükenmiş, büyük dişlere sahip ve 15 metre uzunluğundaki bir köpek balığına ait fosille ilgili bilgi alan Vali Mutlu, ''İyi ki nesli tükenmiş'' şeklinde espri yaptı. Vali Mutlu, büyük çeneye sahip köpek balığıyla karşılaşmayı tercih edeceğini kaydederek, ''Yunus Peygamber gibi belki hayatta kalabilirsiniz'' dedi.

Vali Mutlu, bir gazetecinin ''Köpek balıklarına karşı bir sempati duygusu oluştu mu?'' şeklindeki soruna şöyle cevap verdi:

''Bu bir algı. İsmiyle bir ürkütücülük veriyor. Hiçbir zaman karşılaşmak istemem açıkçası. Her zaman hamsiyi, istavriti, lüferi ve palamudu tercih ederim. Hiç kimseye de tavsiye etmem. İlla karşılaşmak istiyorsanız gelin bu sergiye, bu sergide karşılaşın.

Bana göre en güzeli burada karşılaşmak. Denizde karşılaşmak çok akıl karı değil. Köpek balığı yaratılan ters algıyla saldırgan değildir, öldürücü bir saldırı gerçekleştirmez deniyorsa da ben yine de tedbirli olmayı, karşılaşmamayı tavsiye ederim. Tavsiyemiz hamsi, lüfer, istavrit.''

Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi Ürküten sergi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!