Ürdün'de yeni hükümeti için çalışmalar sürüyor

Ürdün'ün yeni Başbakanı Ömer El Rezzaz, hükümeti kurmak için istişarelere devam ediyor

Ürdün'de yeni hükümeti için çalışmalar sürüyor

Başbakan Ömer El Razzaz sabah saatlerinde başkent Amman'daki Kraliyet Kültür Sarayı'nda siyasi partilerin temsilcileriyle görüşme düzenledi. El Rezzaz ülkenin mevcut durumunu düzeltmesi için üzerinde muazzam bir baskı olduğunu söyledi. Parti temsilcilerine Kral II. Abdullah'ın alınacak kararların uygulanma süreçlerini hızlandıracağı ve hükümetin önünü kapatmayacağını belirten El Rezzaz sosyal, politik ve yerel tepkilere dikkat ederek hareket etmelerini hatırlatarak, uzlaşı ortamının önemine vurgu yaptı. 

VERGİ YASALARI ÇEKİLİYOR

Rezzaz kurulacak yeni hükümetin birlikte henüz çalışma deneyimine sahip olmadığı için ülke çapında isyanlara sebep olan vergi yasasını çekeceklerinin müjdesini yineledi. Yasanın ana amacının, vatandaşın haklarına zarar vermeden vergi kaçakçılığını ele alması gerektiğini vurguladı. Ömer El Rezzaz bu akşam milletvekilleriyle bir araya gelecek. 

Ürdün'de IMF'nin etkisi sonucu hazırlanan yeni vergi yasalarına gelen tepkilerden dolayı Başbakan Hani El Mulki istifa etmişti. İstifanın sonrasında Kral 2.Abdullah tarafından hükümet kurma görevi Ömer El Rezzaz'a verilmişti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!