UPESAŞ ile elektrik enerjisinde fırsat dönemi

Elektrik piyasası Kanunu gereği perakende elektrik satışı yapmak üzere geçtiğimiz günlerde kuruluşu yapılan Uludağ Perakende Elektrik Satış A.Ş (UPESAŞ), EPDK tarafından yayınlanmış olan standart tarifelerin dışında serbest tüketiciler için enerji tüketiminde oldukça avantajlı bir kampanya başlattı.

UPESAŞ ile elektrik enerjisinde fırsat dönemi

Mesut DEMİR-Hüseyin ALTINIRMAK/BURSADABUGUN.COM

Elektrik piyasası Kanunu gereği perakende elektrik satışı yapmak üzere kuruluşu yapılan Uludağ Perakende Elektrik Satış A.Ş (UPESAŞ), serbest tüketiciler için enerji tüketiminde önemli bir kampanya başlattı.
Gerçekleştirilen kampanyayla UPESAŞ, serbest tüketiciler için oluşturulan standart tarifelere göre çok daha avantajlı elektrik alma şansı tanıyacak.
UPESAŞ Genel Koordinatörü Arif Akşam, UEDAŞ Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen basın toplantısında UPESAŞ'ın faaliyetleri ve serbest tüketiciler için enerji tüketiminde gerçekleştirilen kampanya ile ilgili önemli bilgiler verdi.
UPESAŞ Sektöre Yeni Bir Soluk Getirecek
Öncelikle UPESAŞ'ın faaliyete geçiş sürecine değinen Akşam açıklamasında;  "Sektöre yeni bir soluk ve dinamizm getiren, enerjide güçlü ortaklık sloganıyla müşterilerine kesintisiz, sürekli ve kaliteli elektrik verebilmek adına çalışmalarını sürdüren UEDAŞ'ın yarattığı sinerji elektrik perakende sektöründe çok güçlü ve vizyoner bir firmanın doğmasına vesile olmuştur. Elektrik Piyasası Kanunu gereği piyasa faaliyetlerinin ayrıştırılması zorunluluğu kapsamında kurulan yeni şirketimiz UPESAŞ, bu kalite hedeflerinin yanında müşteri memnuniyeti ekseninde daha iyi hizmet ve ucuz enerji tedarik etmek amacıyla 1 Ocak 2013 tarihi itibari ile faaliyete geçmiştir" dedi.
UPESAŞ'ın faaliyet konularını aktaran Akşam, "Tüm müşterilerimizin elektrik faturalarının düzenlenmesi, tahsilat işlemlerinin yapılması, bağlantısı yapılmış yeni kullanım yerlerinin abonelik işlemlerinin yapılması, ödeme zorluğuna düşen müşterilerimizle ilgili taksit protokol işlemlerinin yapılması ve bu süreçlerle ilgili her türlü müşteri şikâyetinin incelenerek sonlandırılmasıdır. Şirketimiz şu an için UEDAŞ' la ortak olarak kullandığı mevcut hizmet binalarımız ve farklı bölgelerde bulunan 8 adet Müşteri İşlem Merkezimiz (MİM) ile faaliyetlerine devam etmektedir" diye konuştu.
"Serbest Tüketiciye Avantajlı Fiyatlar" 
Serbest tüketiciye uygulanacak avantajlı elektrik fiyatları hakkında bilgi veren Akşam, "Elektrik piyasası mevzuatı kapsamında yıllık tüketimi Kurulca belirlenmiş limiti geçen müşteriler serbest müşteri olarak tanımlanmıştır. Serbest tüketici limiti ise bu yıl 5.000 kwh olarak belirlenmiş olup bu miktar, mesken ve işletmelerde aylık 150 TL,  sanayi işletmelerinde ise aylık 120 TL'lik faturaya karşılık gelmektedir. Yani ayda bu tutarlar kadar elektrik faturasını ödeyen tüm tüketiciler EPDK tarafından yayınlanmış olan standart tarifelerin dışında, Şirketimizce oluşturulan avantajlı elektrik fiyatları üzerinden enerjisini kullanabilecektir. Zaten geçtiğimiz yıl henüz yeni şirketimiz olmadığı için dağıtım şirketimiz üzerinden bu tür kampanyalar yapılmış ve başarı da elde edilmiştir. Geçen yıl yapılan benzer çalışmalar ile Emniyet Müdürlükleri, Üniversiteler, Hastaneler, Askeri Tesisler gibi kurumsal müşterilerimizin de yer aldığı yaklaşık 15.000 müşterimize cazip fiyatlarla elektrik satışları yapılmıştır" dedi.
"Kampanyalı Satışlarımız Artarak Devam Edecek"
Yeni kurulan UPESAS bünyesinde bu tür kampanyalı satışların artarak devam edeceğini belirten Akşam, " Bu kapsamda bir başlangıç ve tanışma amaçlı olarak düzenlediğimiz kampanya ile serbest tüketici olmaya bu yıl hak kazanan yaklaşık 70.000 müşterimize ulaşmaya çalışmaktayız. Bu kampanyamızdan faydalanmak isteyen müşterilerimize %4,1 ile %5,6 arasında değişen oranlarda indirimler yapılacaktır. Yani bu kapsamda yer alan müşterilerimizin tahmini olarak iki yıllık dönem için bir aylık faturası şirketimizin hediyesi olacaktır. Bu amaçla müşterilerimiz hem telefon aramaları yolu ile hem de posta ile gönderdiğimiz yazılı bildirimlerle bilgilendirilmektedirler. Bu kampanya ile ilgilenen müşterilerimiz www.upesas.com.tr internet sayfamızdan bilgi alabilir veya işletme birimlerimize başvurabilirler" şeklinde konuştu.
UEDAŞ Genel Müdürlük Binasında gerçekleşen basın toplantısına UPESAŞ Genel Koordinatörü Arif Akşam'ın yanı sıra UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Uluğ Enerji Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü katılım gösterdi.

UPESAŞ ile elektrik enerjisinde fırsat dönemi UPESAŞ ile elektrik enerjisinde fırsat dönemi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!