Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ünlü sanatçılar gençlere imza dağıttı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11'ncisi düzenlenen 'Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı'nın final gecesi öncesinde ünlü sanatçılar Bengü, Volga Tamöz ve Kolpa kampçı gençlerle bir araya geldi.

Ünlü sanatçılar gençlere imza dağıttı

'Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı'nın final konseri, bu akşam Kültürpark Konser Alanı'nda gerçekleştirilecek. Konser öncesi ünlü sanatçılar Bengü, Volga Tamöz ve Kolpa basın mensuplarıyla ve kampa katılan gençlerle buluştu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı, "Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11'niisi gerçekleştirilen Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı özel bir programla sona eriyor. Gençlerimiz, geleceğimizin teminatıdır. Gençlerimizde kentlilik bilinci aşılamak için bu kampı hayata geçirdik. Vatanına ve bayrağına yürekten bağlı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz" dedi.
Kampa katılan çocukların bir yandan becerilerini geliştirirken bir yandan da geleceğe hazırlandıklarını vurgulayan Çakmaklı, "Gençlerimiz kampta unutulmaz bir tatil fırsatı buluyor. Geleceğimiz, gençlerin ellerinde şekillenecek. Katılımcı, şeffaf bir yöneticilik anlayışıyla gençlerimize sahip çıkıyoruz. 21 Haziran - 30 Temmuz tarihleri arasında 5'er günlük periyotlarla 6 dönem süren kamptan 2 bin 500 gencimiz yararlandı. Yaşları 13 ile 15 arasında değişen çocuklarımız, bu yıl Uludağ'ın Yiğitali Köyü'nde Gölpınarlar mevkiinde gerçekleştirilen kampta hem eğlendi, hem farklı tecrübeler kazandı" diye konuştu.
Çakmaklı, doğa ile başbaşa olunan kampta atıcılıktan biniciliğe kadar pek çok konuda eğitim verildiğini sözlerine ekledi.
Bengü de kampla ilgili görüşlerini dile getirerek, "Bursa gençliği için çok büyük emek vermişsiniz. Burada konser vermekten gurur duyuyoruz. Bu konser için çok hazırlandık. Gençlerimize keyifli bir gece yaşatacağız" dedi.
Son günlerde bazı müzik kanallarının çeşitli sanatçıları boykot yapmasını da değerlendiren Bengü, "Boykot yapılan sanatçılar, yıllarca müziğe emek vermiş önemli isimler. Ajda Pekkan, Yalın gibi isimler. Yanlış anlaşılma da olmuş olabilir diye düşünüyorum. Ben Avrupa Müzik'in sanatçısıyım. Prodüktörüm Deniz Erdem de bu konuda üzüntülü. En kısa zamanda Power Turk ile uzlaşılacağını sanıyorum. Hem bizim Power Turk'e, hem de Power Turk'ün sanatçılara ihtiyacı var" şeklinde konuştu.
Volga Tamöz de, "Bu konuda MÜYAP ile ilgili sektörel ve kişisel yaklaşımlar olmuş olabilir, ama bu meselenin kısa sürede çözüleceğine inanıyorum" dedi.
Müzik sektörünün çok daraldığını kaydeden Tamöz, kendi içinde büyümeyi sağlamanın önemli olduğunu ifade ederek, müzik sektöründe yaşanan bu darlığa sektörel bazda nasıl yön verilebileceğinin düşünülmesi gerektiğine dikkat çekti.
Açıklamaların ardından sanatçılar, Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı'na katılan öğrencilere imza dağıttı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!