Ünlü oyuncu Adnan Koç'a büyük şok!

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan baskında üzerinde uyuşturucu madde yakalanınca polis ekiplerine mukavemette bulunarak silahlarını aldığı polisleri darp edip ateş ettikleri iddiasıyla tutuklanan Muhteşem Yüzyıl dizisinin 'Behram Paşa'sı ünlü oyuncu Adnan Koç ve kardeşi Ahmet Koç hakkında, 83 yıl 5'er aya kadar, Mehmet Hayri Koç hakkında ise 89 yıl 5 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ünlü oyuncu Adnan Koç'a büyük şok!

Savcılık Koç kardeşlerin şikayeti üzerine polis memurları hakkında, 'Basit yaralama', 'Gizliliğin ihlali' ve 'Zor kullanma yetkisine ilişkin sınırın aşılması' suçlarından yürütülen soruşturmaya ise takipsizlik kararı verdi.

Savcılığın hazırladığı iddianameye göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sokak Suçlarıyla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, geçtiğimiz 15 Mart'ta 'Torbacı' olarak adlandırılan ve tanınmış isimlere uyuşturucu madde temin ettiği iddia edilen Sinan B'nin, ünlü dizi oyuncusu ve Muhteşem Yüzyıl'ın Behram Paşa'sı Adnan Koç'a, Ataşehir'de buluşarak uyuşturucu madde sattığını saptadı. Takibe alınan Adnan Koç'un, Sinan B.'den aldığı uyuşturucu madde ile Küçükbakkalköy'de bir kafeye gittiği belirlendi. Kafeye baskın yapan 4 polis memuru, kardeşleri Ahmet Koç ve Mehmet Hayri Koç ile birlikte oturan Adnan Koç'un üzerinde yaptıkları aramada, 4 adet şeffaf poşete sarılı 2 gram kokain bulurken, Ahmet Koç'un üzerinde de bir adet alüminyum folyoya sarılı 0,4 gram metamfetamin maddesi buldu.

İddiaya göre, göz altına alınarak kafeden dışarıya çıkartılan ve polis merkezine götürülmek istenen şüphelilerden Ahmet Koç, "Bizi buradan hiç bir polis alamaz. Polis değil kralı gelsin alamaz. Biz bir yere gitmiyoruz" deyip, ekip otosuna bindirilen Adnan Koç'a da, "İn aşağı, hiç bir yere gitmiyorsun. Burada kalıyorsun. Bizi alacak olan adamın anasını avradını s.....z" diye bağırdı. Kendilerini ekip otolarına bindirmek isteyen polislere mukavemet gösteren şüpheliler, bu sırada zorla üç polis memurunun silahını alarak, polisleri darp etti. Aldıkları silahlar ile polislere doğru ateş ettikleri de iddia edilen Koç kardeşler, olay yerine gelen takviye ekipler tarafından göz altına alınarak İçerenköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Bu sırada polis merkezinin önüne gelen kardeşlerden Şeyhmus Koç ve arkadaşı Mehmet Pınarbaşı, "Biz buraya abilerimizi almaya geldik. G..ünüz yiyorsa, erkekseniz karakoldan dışarı çıkın" diye yüksek sesle küfür edip kargaşa çıkarmaya çalışınca, onlar da  polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Adnan Koç, Ahmet Koç ve Mehmet Hayri Koç tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Şeyhmus Koç ve Mehmet Pınarbaşı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Adnan Koç ve Ahmet Koç hakkında, 'Kasten öldürmeye teşebbüs', 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Hakaret' ve 'Görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından toplamda, 43 yıl 2,5 aydan 83 yıl 5'er aya kadar, Mehmet Hayri Koç hakkında, 'Kasten öldürmeye teşebbüs', 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Hakaret', 'Görevi yaptırmamak için direnme' ve 'Mala zarar verme' suçlarından 44 yıl 2,5 aydan 89 yıl 5 aya kadar, Şeyhmus Koç ve Mehmet Pınarbaşı hakkında ise, 'Kasten yaralama', 'Hakaret', 'Görevi yaptırmamak için direnme' ve 'Kaçmaya imkan sağlama' suçlarından 3 yıl 4,5 aydan 15 yıl 11 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Şüphelilerin yargılaması, Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!